آشنایی با موضوع

استروویت (فسفات آمونیوم منیزیم) یک کانی فسفات با فرمول: NH4MgPO4 · 6H2O است. استروویت در سیستم ارتورومبیک به عنوان رنگ سفید به کریستال هرمی زرد یا مایل به قهوه و سفید و یا در اشکال شبه میکا متبلور می شود. استروویت یک ماده معدنی نرم با سختی Moh است که از 1. 5 تا 2 است و دارای وزن مخصوص 1. 7 است. استروویت به ندرت در شرایط خنثی و قلیایی حل می شود اما به آسانی در اسید قابل حل است. سنگ های ادراری استروویت و کریستال ها به راحتی در ادرار حیوانات و انسان هایی که با موجودات تولید کننده آمونیاک آلوده می شوند، تشکیل می شوند. حدود ۱۰-۵ درصد مردم در طول زندگی مبتلا به سنگ کلیه (Kidney Stone) خواهند شد. حداکثر شیوع سنگ ادراری در مردان در دهه چهارم زندگی و در خانمها در دهه پنجم زندگی است. تجمع کریستالهای ناشی از مواد معدنی رژیم غذائی سبب تشکیل سنگ کلیه می شود.
در این صفحه تعداد 267 مقاله تخصصی درباره استروویت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI استروویت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: استروویت; kidney calculi; struvite; crystallization; Proteus mirabilis; in vitro techniques; AU; artificial urine; BA; bladder analog; BE; BA effluent; BI; BA influent; FE-SEM; field emission SEM; KA; kidney analog; KE; KA effluent; KI; KA influent; LB; Luria-Ber
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: استروویت; Phosphorus recovery; Struvite; Pig slurry; Swine manure; Acidogenesis; Lactic acid fermentation; ANOVA; Analysis of variance; Ca; Calcium; LAB; Lactic acid bacteria; Mg; Magnesium; MgO; Magnesium oxide; N; Nitrogen; P; Phosphorus; T; Total; TS; Total soli