آشنایی با موضوع

تیتانیوم کاربید TiC، با جرم مولی 59. 89 g/mol، دمای ذوب 3160درجه و دمای جوش 4820 درجه سانتیگراد، یکی از انواع سرامیک ها است که از ترکیب دو عنصور تیتانم و کربن تشکیل شده است. کاربید تیتانیوم پوششی است برای فولاد گرم کار (H11) که توسط پلاسما به کمک رسوب بخار مواد شیمیایی پلاسما (PACVD)، رسوب می شود و وابستگی رفتار خوردگی به پارامترهای تولید بررسی می شوند. کاربید تیتانیم به عنوان استحکام بخشی مناسب برای تولید کامپوزیتهای ذره ای زمینه فلزی به کار می رود. یکی از مشکلات استفاده از این کاربید به عنوان استحکام بخش در کامپوزیتهای زمینه مسی، عدم ترشوندگی کاربید تیتانیم در سیستم Cu-TiC است. این خاصیت با کاهش نسبت کربن به تیتانیم در کاربید، بهبود می یابد.
در این صفحه تعداد 118 مقاله تخصصی درباره تیتانیوم کاربید که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تیتانیوم کاربید (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.