آشنایی با موضوع

کاربید تنگستن(به انگلیسی: Tungsten carbide) با فرمول شیمیایی WC یک ترکیب شیمیایی است، که مقدار مساوی از اتم‌های تنگستن و کربن را دارا می‌باشد و جرم مولی آن 195. 86 g/mol می‌باشد. اما می‌تواند تحت فشار قرار گرفته و به صورت ابزار آلات صنعتی، ابزار برش و دیگر ابزار استفاذه شود. دو ترکیب شناخته شده از کربن و تنگستن وجود دارد. تنگستن کاربید و تنگستن سمیکاربید. هر دو این ترکیب‌ها می‌توانند در پوشش‌های مختلف موجود باشند و مقدار آنها به روش ایجاد پوشش بستگی دارد. در دماهای بالا تنگستن کاربید به تنگستن و کربن تجزیه می‌شود و این اتفاق می‌تواند در حین ترمال اسپری دما بالا اتفاق بیافتد. اکسیداسیون تنگستن کاربید در دمای بین ۵۰۰–۶۰۰ درجه سانتی گراد شروع می‌شود. تنگستن کاربید در مقابل اسید مقاوم است و تنها با ترکیب هیدرو فلوئوریک اسید و نیتریک اسید در دماهای بالاتر از دمای اتاق خورده می‌شود. با توجه به استفاده های گسترده از کاربید تنگستن در صنعت، از جمله در ساخت ابزار آلات مکانیکی و استفاده به عنوان کاتالیست، تحقیق در مورد روش های مختلف تولید این ماده به خصوص از راه واکنش شیمیایی گاز جامد اهمیت روز افزونی یافته است. از طرفی مدل سازی فرآیند تولید این ماده می تواند نقشی تعیین ک ننده در یافتن شرایط بهینه برای تولید این ماده ایفا کند. در یک تحقیق انجام شده به منظور پیش بینی تغییرات دما و جریان گاز و همچنین تغییرات درصد تبدیل حاصل از واکنش اکسید تنگستن با مونوکسید کربن در یک راکتور بستر ثابت، یک مدل ریاضی دو بعدی و غیر همدما در نظر گرفته شده است. برای انتخاب روش مناسب برای حل معادلات حاکم در بستر و قرص های واکنش دهنده، سه روش حجم محدود، تفاضل محدود و اورتوگونال کولوکیشن برای اولین بار با هم مقایسه شدند. روش تفاضل محدود با توجه به سادگی و قابلیت بیشتر نسبت به دو روش دیگر برای حل معادلات حاکم انتخاب شد. با استفاده از نرم افزار متلب برنامه ای کامپیوتری بر اساس مدل ریاضی و ا لگوریتم در نظر گرفته شده برای حل آن نوشته شد. به منظور اعتبار سنجی مدل و الگوریتم حل، نتایج شبیه سازی با کار راناد و همکارانش برای کاهش اکسید آهن و کار سمپات و همکارانش در مورد تغییرات دما در راکتور، تطابق خوبی با نتایج کار این پژوهشگران دارد. شبیه سازی واکنش اکسید تنگستن با مونوکسید کربن در راکتور بستر ثابت نشان می دهد که تغییرات دمایی در بستر چندان بالا نیست و از طرفی ا نتخاب بهینه تخلخل و اندازه قرص های جامد در بستر، درصد تبدیل را افزایش می دهد.
در این صفحه تعداد 516 مقاله تخصصی درباره کاربید تنگستن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI کاربید تنگستن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: کاربید تنگستن; Electrochemical slurry jet micro-machining; Solid particle erosion; Tungsten carbide; Electrochemical jet machining; Micro-machining