کد مقاله | کد نشریه | سال انتشار | مقاله انگلیسی | نسخه تمام متن |
---|---|---|---|---|
4582793 | 1630368 | 2015 | 6 صفحه PDF | دانلود رایگان |
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Proof of a conjectural supercongruence
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه
ریاضیات
اعداد جبر و تئوری
پیش نمایش صفحه اول مقاله

چکیده انگلیسی
Let m>2m>2 and q>0q>0 be integers with m even or q odd. We show the supercongruence∑k=0p−1(−1)km(p/m−qk)m≡0(modp3) for any prime p>mqp>mq. This confirms a conjecture of Sun.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Finite Fields and Their Applications - Volume 35, September 2015, Pages 86–91
Journal: Finite Fields and Their Applications - Volume 35, September 2015, Pages 86–91
نویسندگان
Xiang-Zi Meng, Zhi-Wei Sun,