کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
6538580 158702 2015 8 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Marine-space assemblages: Towards a different praxis of fisheries policy and management
ترجمه فارسی عنوان
مأموریت فضایی دریایی: در راستای سیاست های مختلف سیاست گذاری و مدیریت شیلات
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
ترجمه چکیده
در این مقاله، ما در مورد هدف و هدف قانون قانون مدیریت حفاظت شیلات مگنوسون-استیونس و استاندارد ملی 8 بحث می کنیم و آن را بررسی می کنیم که چگونه مفهوم سازی مشکالت دریایی فضایی را تقویت می کند. سپس ما در مورد تغییرات در احساسات در اطراف فضای دریایی بحث می کنیم، به خصوص با نگرانی از مفاهیم جوامع ماهیگیری و ورود آنها در برنامه ریزی و مدیریت فرآیندهای. از این طریق، ما در مدل های مفهومی که برای ارتباط بین انسان ها و فضاهای دریایی مورد استفاده قرار می گیرند، یک مسئله پیچیده را مورد توجه قرار می دهیم و این که چگونه این به شکست ها برای انجام مسئولیت های نظارتی به جوامع ماهیگیری کمک می کند. ما سپس از بینش های ماتریالیستی جدید به ساختارها و تأثیرات و هیجان ها برای ارائه روش های جایگزین برای فکر کردن، تحقیق، رویکرد و مدیریت فضاهای دریایی، از طریق ملاحظات پویا و آگاهانه تر و پیچیده تر و همه جانبه انسانی و اجتماعی- اجزای فرهنگی
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
علوم زیستی و بیوفناوری علوم کشاورزی و بیولوژیک جنگلداری
چکیده انگلیسی
In this paper, we discuss the intent and purpose of Magnuson-Stevens Fishery Conservation Management Act/National Standard 8 and examine how it reinforces problematized conceptualizations of marine-space(s). We then discuss shifts in sensibilities around marine-space, especially with concern to notions of fishing communities and their inclusion in planning and management processes. Through this, we underscore a problematic pervasive in conceptual models used to account for relations between humans and marine-spaces and how this contributes to failures to fulfill regulatory responsibilities to fishing communities. We then draw on new materialist insights into assemblages and affect and emotion to offer alternative ways to think about, research, approach, and manage marine-spaces through more nuanced and informed considerations of their broad, complex, and ever-present human and socio-cultural components.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Applied Geography - Volume 59, May 2015, Pages 142-149
نویسندگان
, , , ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت