کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
6811003 1433738 2018 11 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Reconsidering interiorization: Self moving across language spacetimes
ترجمه فارسی عنوان
بازخوانی درونی شدن: حرکت خود در زمان فضای زبان
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
کلمات کلیدی
داخلی خودمعرفی، فعالیت زبان، صدای ویگوتسکی، هتروتوپی، رویارویی ویدیویی،
ترجمه چکیده
جامعه شناسی یک مسئله فراگیر در روانشناسی را با دوگانگی دکارتی مطرح می کند که منطق درون ذهنی را جدا از فعالیت مادی قرار می دهد. با توجه به بحثهای انتقادی جاری در مورد روانشناسی درونی، ما با تفکیک زبان به عنوان فعالیت اجتماعی فرهنگی و گفتمانی که توسط افراد گوناگون انجام می شود، مفهوم حیاتی فضا را بررسی می کنیم. ما در مورد فضا به لحاظ زبان فضایی، فکری، نمادین، شکل گیرنده واضحی از گفتار و گوش دادن به یکدیگر متمرکز هستیم. این فراتر از یک در داخل خارج از محیط خارج می شود استعاره مخزن و اجازه می دهد تا برای اصلاح تشکیل داخلی. تعطیلات داخلی به عنوان یک سری پیوسته از جنبش های مختلف، هر چند متقابلی مربوط به خود و دیگران و خود و خود است که به تشکیلات خاص در فعالیت های زبان کمک می کند: بازگشت، انتقال و جدا شدن، مفهوم می شود. در کنار گذر کوتاهی از یک مصاحبه مبتنی بر ویدئو، ما بازخوانی موقعیت های گفتمانی در میان صورت خود را از دو مخاطب، ایجاد تعاملی از فضای زمان هتروتروپی و جدا شدن فعالیت روانشناختی یک سخنران از بتن در اینجا و از طریق در حال حاضر و در حال حاضر دیگر با حرکت و اقدام به این حوزه جدید. داخلی به نظر می رسد به عنوان یک حرکت در مرز گذشته، حال، و آینده ممکن است.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
علوم انسانی و اجتماعی روانشناسی روانشناسی رشد و آموزشی
چکیده انگلیسی
Sociogenesis addresses a pervasive problem in psychology given by Cartesian dualism that assigns the mental an inner locus apart from material activity. Aligning ourselves to the ongoing critical discussions of interiorization in psychology, we explore the crucial notion of space by highlighting language as sociocultural and dialogical activity performed by other-oriented individuals. We discuss space in terms of the “language spacetime”, a symbolic, embodied formation of mutually positioned speaking and listening selves. This leads beyond the “inside-outside” container metaphor and allows for a reformulation of interiorization. Interiorization is conceptualized as a continuous series of different, though mutually related movements between self and other and self and self that lead to and are supported by specific formations in language activity: reversion, transposition, and decoupling. Along a short passage of a video-based interview, we trace the reversion of dialogical positions within the addressivity constellation of the two interlocutors, their interactive creation of a heterotopic spacetime, and the decoupling of one speaker's psychological activity from the concrete here-and-now and the present other by moving and acting into this new sphere. Interiorization appears as a movement at the border of past, present, and possible future(s).
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: New Ideas in Psychology - Volume 49, April 2018, Pages 7-17
نویسندگان
, ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت