کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
7344627 1476333 2018 14 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
A Cost-Benefit Approach for Prioritizing Invasive Species
ترجمه فارسی عنوان
یک روش هزینه-مزایای برای اولویت بندی گونه های مهاجم
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
ترجمه چکیده
حمله های بیولوژیکی به زیان های گسترده زیستی و اثرات اقتصادی فراوانی می انجامد که تلاش های مدیریتی قابل توجهی را توجیه می کند. از آنجا که منابع موجود برای کنترل تهاجم بیولوژیکی محدود است، نیاز به شناسایی گونه های اولویتی وجود دارد. در این مقاله ابتدا روشهای اولویت بندی گونه های تهاجمی را بررسی می کنیم و نقاط قوت و مشکلات آنها را به روشنی مشخص می کنیم. سپس چارچوب بهینه سازی هزینه-سود را ایجاد می کنیم که مبنای تئوری یک روش ساده برای مدیریت گونه های مهاجم چندگانه را در یک بودجه محدود فراهم می کند. ما الگوریتمی را برای عملی کردن این چارچوب ارائه می دهیم و مفروضاتی را که برای تطابق با هدف مدیریت لازم است، ارائه می دهیم.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
علوم زیستی و بیوفناوری علوم کشاورزی و بیولوژیک بوم شناسی، تکامل، رفتار و سامانه شناسی
چکیده انگلیسی
Biological invasions entail massive biodiversity losses and tremendous economic impacts that justify significant management efforts. Because the funds available to control biological invasions are limited, there is a need to identify priority species. In this paper, we first review current invasive species prioritization methods and explicitly highlight their strengths and pitfalls. We then construct a cost-benefit optimization framework that offers the theoretical foundations of a simple method for the management of multiple invasive species under a limited budget. We provide an algorithm to operationalize this framework and render explicit the assumptions required to satisfy the management objective.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Ecological Economics - Volume 146, April 2018, Pages 607-620
نویسندگان
, , , ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت