کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
7467154 1485053 2015 10 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
The evolution of ecosystem services: A time series and discourse-centered analysis
ترجمه فارسی عنوان
تکامل خدمات اکوسیستم: یک سری زمانی و تجزیه و تحلیل متمرکز بر گفتمان
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
کلمات کلیدی
خدمات محیط زیستی، موسسات، ابتکارات، گفتمان موضوع ها،
ترجمه چکیده
مفهوم خدمات اکوسیستم به طور فزاینده ای در تحقیقات و سیاست های زیست محیطی تاثیر می گذارد - تعاملات انسانی و محیطی را تغییر می دهد. در این مقاله، رشد سریع خدمات اکوسیستم در سراسر رشته های دانشگاهی و بین سازمان ها در مرز علم و سیاست را دنبال می کنیم. ما از خدمات اکوسیستم به عنوان یک گفتمان در حال رشد استفاده می کنیم و تکامل آن را در فریم های کلیدی نهادینه می کنیم. این بررسی نشان می دهد که چگونه این مفهوم در ایالات متحده به عنوان یک پاسخ اقتصادی و اکولوژیکی به تخریب اکوسیستم مطرح شده است و از آن زمان گسترش یافته است تا یک مجموعه گسترده ای از دیدگاه های انضباطی را در میان کشورهای مختلف به وجود آورد. یک تجزیه و تحلیل رسمی گفتمانی، چهار لحظات مهم را زمانی که ایده ها و ابتکارات دانشگاهی و سیاست نهادینه شد، شناسایی می کند. با استفاده از استعاره مارپیچ، ما چنین استدلال می کنیم که لحظات به دنبال تحقیق، سیاست و عمل بعدی است. پایه های اقتصاد و محیط زیست باقی می ماند غالب است، اما فرصت های جدید برای رشته های دیگری وجود دارد که تا کنون حاشیه ای برای این گفتمان بوده اند تا به آنچه که در حال تبدیل شدن به یک مفهوم به طور فزاینده ای قدرتمند و جهانی است. ما استدلال می کنیم که دانشمندان علوم اجتماعی باید بیشتر درگیر شوند تا مسائل مربوط به فقر، عدالت، برابری، منافع متضاد، حکومتداری، حقوق و حاشیه بودن را تحت تأثیر قرار دهند تا بر روند نهادهای بعدی این گفتمان مهم و تاثیرگذار تاثیر بگذارد.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه مهندسی انرژی انرژی های تجدید پذیر، توسعه پایدار و محیط زیست
چکیده انگلیسی
The concept of ecosystem services is becoming increasingly influential in environmental research and policy - reshaping human-environment interactions. In this paper, we trace the rapid growth of ecosystem services across academic disciplines and amongst organizations at the boundary of science and policy. We approach ecosystem services as an evolving discourse and track its evolution across key institutional time frames. The review shows how the concept emerged in the United States as an economic and ecological response to ecosystem degradation, and has since expanded to incorporate a wide array of disciplinary perspectives across multiple countries. A discursive-institutional analysis identifies four key moments when ideas and initiatives from academia and policy became institutionalized. Using a spiral metaphor, we argue such moments shape subsequent research, policy and practice. The foundations of economics and ecology remain dominant, however there are emerging opportunities for other disciplines who have been marginal to this discourse up until now to contribute to what is becoming an increasingly powerful and global concept. We argue that social scientists must become more involved to ensure issues of poverty, justice, equality, differentiated wellbeing, governance, rights, and marginality are to influence the next institutional spiral of this important and influential discourse.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Environmental Science & Policy - Volume 54, December 2015, Pages 25-34
نویسندگان
, , , ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت