آشنایی با موضوع

آرایه مجموعه‌ای از ثابت‌ها یا متغیرهاست که از ویژگی‌های زیر برخوردارند: ـ از یک نوع داده هستند؛ ـ پشت هم در حافظه ذخیره می‌شوند؛ ـ تحت یک نام مشترک استفاده می‌شوند. آرایه، مجموعه ایی از مقادیر همنوع است که دارای یک نام می باشند. آرایه از چندین کمیت درست شده است که همگی دارای یک نام می باشد. هر یک از این کمیت ها را یک عنصر می گویند برای دسترسی به عناصر آرایه باید اسم آرایه و شماره اندیس آرایه را ذکر کنیم. آرایه یک داده‌ساختار شاخص‌بندی شده است؛ یعنی هر عنصر با یک یا چند اندیس معین می‌گردد. توجه کنید که اندیس‌ها ممکن است خود یک متغیر باشند و در زمان اجرا تعیین شوند. با این حال، خواندن و نوشتن هر یک از عناصر آرایه در زمان ثابت انجام می‌شوند. به تعداد اندیس‌هایی که برای نشان دادن یک عنصر استفاده می کنیم، بعد آرایه می‌گوییم.
در این صفحه تعداد 370 مقاله تخصصی درباره آرایه که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI آرایه (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: آرایه; Light-emitting diode; Ultra-violet; Array; Photodiode; Photometry; Liquid chromatography; UV; ultraviolet; LED; light-emitting diode; AU; absorbance unit; ACN; acetonitrile; MeOH; methanol; NADH; β-nicotinamide adenine dinucleotide; FWHM; full width at h