آشنایی با موضوع

پیل‌های سوختی فناوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‌کنند. افزیش جمعیت جهانی، رو به زوال بودن ذخایر فسیلی و نگرانی های زیست محیطی باعث شده تا محققان در پی یافتن منابع جدید، پاک و تجدیدپذیر انرژی باشند. برای این منظور، تولید الکتریسیته به وسیله پیل های سوختی زیستی می تواند به عنوان یکی از منابع تولید انرژی سبز در مقیاس بزرگ تلقی گردد. یک سلول سوخت زیستی برای تولید برق از موجودات زنده استفاده می کند. سلول های سوختی میکروبی: یک سیستم بیو الکتروشیمیایی است که با استفاده از باکتری جریان را کنترل می کند و از تعاملات باکتریایی موجود در طبیعت تقلید می کند. سلول سوخت زیستی آنزیمی: یک نوع سلول سوختی است که از آنزیم ها به جای فلزات گرانبها به عنوان کاتالیزور برای اکسیداسیون سوخت استفاده می کند.
در این صفحه تعداد 234 مقاله تخصصی درباره یپل سوخت زیستی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI یپل سوخت زیستی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.