آشنایی با موضوع

بورات ها ترکیبات شیمیایی حاوی اکسید بور سه مثبت هستند. ساده ترین یون بورات، BO3 سه منفی است که دارای ساختار مسطح سه جهتی است. یون دیگر بورات، یک همان ساختار مسطح BO3 است با یک وجه اضافه با به اشتراک گذاری اتم اکسیژن است. بور در طبیعت عمدتاً به صورت بورات معدنی سیلیکات بور یافت می‌شود. بورات ها طبقه پیچیده ای مرکب از قریب 100 کانی هستند و تقریبا همه آنها بور و اکسیژن دارند که با فلزات ترکیب شده اند. بیش از نیمی از آنها آب نیز دارند، بعضی نیز دارای یون هیدروکسیل یا بورات آرسنات اند. عنصر اولیه ساختمانی بیشتر بوراتها، یون بور است که به وسیله سه یون اکسیژن که در یک سطح مستوی قرار دارند (BO3) در میان گرفته شده است. مثلث بور، مثل تترائدر سیلیسیوم می تواند حلقه ها و زنجیرهای نامحدود بوجود آورد. در بعضی از بوراتها، مثل بوراکس، بور به وسیله 3 یون اکسیژن و یک یون هیدروکسیل در میان گرفته شده است. به دلیل تمایل بور به ایجاد شبکه ای نامنظم از مثلثهای BO3، در صنایع شیشه سازی به آن شبکه ساز گفته می شود و در تهیه شیشه های مخصوص سبک وزن و با شفافیت بالا در مقابل تابشهای پر انرژی به کار می رود.
در این صفحه تعداد 315 مقاله تخصصی درباره بورات که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI بورات (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.