آشنایی با موضوع

بورید یک ترکیب بین بور و یک عنصر الکترونگاتیو کمتر است، به عنوان مثال بورید سیلیکون (SiB3 و SiB6). بورید یک گروه بسیار بزرگ از ترکیبات است که به طور کلی با درجه ذوب بالا هستند و بیش از یونهای طبیعت کوانتومی هستند. برخی بوریدها خواص فیزیکی بسیار مفیدی را از خود نشان می دهند.
در این صفحه تعداد 296 مقاله تخصصی درباره بورید یا بورور که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI بورید یا بورور (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: بورید یا بورور ; Ultra-high temperature ceramics (UHTC); Particulate reinforced composites; Borides; High-temperature mechanical properties; Electron backscattering diffraction (EBSD);