آشنایی با موضوع

آبگیری، حذف آب از مواد جامد یا خاک با طبقه بندی مرطوب، سانتریفیوژ، فیلتراسیون یا فرآیندهای جداسازی جامد و مایع مشابه است، مانند حذف مایع باقی مانده از یک کیک فیلتر با فشار دادن فیلتر به عنوان بخشی از فرآیندهای صنعتی مختلف. آبگیری همچنین به آبگیری ساخت و ساز، یا کنترل آب، حذف یا تخلیه آب های زیرزمینی یا آب های سطحی از دره رودخانه، محل ساخت و ساز، کایسون یا شفت معدن، با پمپاژ و یا تبخیر گفته می شود.
در این صفحه تعداد 428 مقاله تخصصی درباره آبگیری که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI آبگیری (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: آبگیری; AMPS; 2-Acrylamido-2-methyl-1-propanesulfonic acid; DMAEMA; 2-(Dimethylamino)ethyl methacrylate; FT-IR; fourier transform infrared spectroscopy; SEM; scanning electron microscopy; DSC; differential scanning calorimetry; SR; swelling ratio; RO; reverse osm