آشنایی با موضوع

ابداع هولوگرافی دیجیتال به اواخر 1960 و اوایل 1970 برمی گردد و با استفاده از مزایای کامپیوتری دیجیتال و انعطاف پذیری آن ها در پردازش عددی پیچیده و فیلترهای فضایی برای اطلاعات و… رویای نمایش اطلاعات سه بعدی محقق شد و به وسیله اضافه شدن آنالیز عددی اطلاعات حامل ثبت به وسیله هولوگرام های نوری ایجاد شد. در واقع در هولوگرافی دیجیتال، اطلاعات نوری، به صورت دیجیتال روی سطح CCD به عنوان سطح حساس ثبت می شود. بنابراین دوکار مهم هولوگرافی دیجیتال به شکل زیر است: 1- پیوند هولوگرام های ساخت کامپیوتر از مدل های ریاضیاتی و یا سیگنال های دیجیتال و ثبت نتیجه ترکیب آن ها روی یک مدیوم فیزیکی برای یک پارچگی هولوگرام فیزیکی که می تواند در تنظیمات نوری به عنوان یک عنصر نوری و یا هولوگرامی که با چشم غیر مسلح دیده می شود، به عنوان هدف، ‌عمل کند. 2- ثبت فیزیکی هولوگرام ها به صورت مستقیم به شکل دیجیتال مناسب، برای ورودی (input)به کامپیوتر و استفاده از سیگنال دیجیتال ثبت شده برای بازسازی عددی هولوگرام که امواج شئ (دامنه و فاز) منتشر شده از آنالیز و تحلیل عددی متناوب آن.
در این صفحه تعداد 257 مقاله تخصصی درباره هولوگرافی دیجیتال که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI هولوگرافی دیجیتال (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هولوگرافی دیجیتال; Optical authentication; Digital holography; Shift rotation and scale; Invariant; Fourier transform; Log polar transform;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هولوگرافی دیجیتال; Digital holography; Imaging systems; Tomographic image processing; Compressive sensing; Image reconstruction–restoration; Inverse problems