آشنایی با موضوع

ریزگرد پدیده ای جوی است و مجموعه ای است از گرد و غبار، دود و دیگر ذره های خشک معلق در هوا که باعث کدر شدن آسمان می‌شوند. خاستگاه ریزگرد آلاینده های صنعتی، آمد و شد خودروها، آتش‌سوزی جنگل‌ها، گسترش بیابان‌ها، شخم زدن زمین در آب‌ و هوای خشک و … است. ریزگرد اغلب زمانی رخ می‌دهد که ذرات گرد و غبار و دود در هوای خشک افزایش یابد. پدیده ای است که از ترکیب ذرات ریز گرد و غبار با آلاینده های شهری به وجود می‌آید و این ترکیب برای بیماران تنفسی بسیار مضر است. شست‌وشوی مرتب بینی زمانی که این آلودگی وجود دارد به کمک آب‌نمک و سرم‌های شست‌وشو بهترین راه پیشگیری از عوارض گرد و غبار هوا است. راه‌های تنفسی فوقانی در برابر این آلودگی‌ها قرار می‌گیرند و گرد و خاک و ذرات معلق از جمله آلودگی‌های مضر در این زمینه هستند. نکته ی مهم دیگر این است که برخی معنقد هستند که haze غبار بسیار ریز و کوچکی است که صبحگاه‌ در سواحل ایجاد می‌شود که اندازه بسیار ریزی دارد و به اشتباه ریزگرد خوانده می شود.
در این صفحه تعداد 266 مقاله تخصصی درباره ریزگرد که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ریزگرد (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ریزگرد; TABs; total airborne microbes; BioPM2.5, BioPM10 and BioTSP; represent the concentration of airborne microbes in PM2.5, PM10 and TSP; VIS; visibility; TEM; temperature; Bacterial diversity; Haze; Bioaerosols; Pathogens; Sources;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ریزگرد; BTH; Beijing-Tianjin-Hebei region; CI; confidence interval; GDP; the gross domestic product; ER; excessive risk; FYP; Five Year Plans; MEP; the Ministry of Environmental Protection; NAAQS; the national air quality standards; PM; particulate matters; PM2.5