آشنایی با موضوع

فوران غشایی فرایندی است که در آن محلول یا ذره در یک سطح غشا یا منافذ غشاء در فرایندهایی مانند بیوراکتور غشایی، اسمز معکوس، اسمز معکوس، تقطیر غشاء، اولترافیلتراسیون، میکروفیلتراسیون یا نانوفیلتراسیون قرار می گیرد تا عملکرد غشاء تخریب شود.
در این صفحه تعداد 1367 مقاله تخصصی درباره رسوب غشایی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI رسوب غشایی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رسوب غشایی; AnMBR; Anaerobic dynamic membrane bioreactor; AnRBC; Anaerobic rotating biological contactor; AnSBR; Anaerobic sequencing batch reactor; BOD; Biochemical oxygen demand; CFV; Cross-flow velocity; COD; Chemical oxygen demand; CST; Capillary suction time; CS
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رسوب غشایی; AO; anaerobic or anoxic/oxic process; A2O; anaerobic/anoxic/oxic process; CAST; conventional activated sludge treatment; CER; cation exchange resin; DI; deionized; EPS; extracellular polymer substance; EPS-Ca; product of EPS-Ca2+ interaction; EPS-Fe; pr