آشنایی با موضوع

میکروسختی سختی یک ماده است که با بهره گیری از ابزارهایی با اندازهای بسیار کوچک سنجیده می شود. روش ریزسختی سنجی یا میکروهاردنس به طور اساسی یک روش آزمایشگاهی بسیار دقیق است. در این روش استفاده از نیروهای خیلی سبک امکان آزمایش قطعات خیلی کوچک و مقاطع خیلی نازک را فراهم می آورد. با استفاده از این روش سختی سنجی می توان میزان سختی اجزاء منفرد میکروساختارها را سنجید. آزمایش میکروسختی سنجی یا به عبارت صحیح تر Micro indentation Hardness، یکی از روش‌های سختی سنجی است که به طور گسترده ای، مورد استفاده قرار می گیرد. از مثال های رایج میکروسختی میتوان به سختی سنجی ناحیه ای بسیار کوچک، بدست آوردن سختی یک پوشش گالوانیزه، تعیین سختی رزوه های یک پیچ کوچک، سختی سنجی یک فاز میکروسکوپی یا تعیین سختی یک چرخدنده نازک ساعت اشاره کرد.
در این صفحه تعداد 1465 مقاله تخصصی درباره میکروسختی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده میکروسختی
مقالات ISI میکروسختی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: میکروسختی; Multilayer laser cladding; Fe-based coating; Bonding zone; Microstructural evolution; Element distribution; Phase transformation; Microhardness;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: میکروسختی; Cobalt ternary coatings; Molybdenum; Tungsten; Citrate-pyrophosphate electrolyte; Catalytic properties; Corrosion resistance; Electrodeposition; Hydrogen evolution reaction; Pulse electrolysis; Microhardness;