آشنایی با موضوع

واکنش حالت جامد(به انگلیسی: solid-state reaction) که با نام‌های واکنش خشک و واکنش بدون حلال نیز شناخته می‌شود، به دسته‌ای از واکنش‌های شیمیایی گفته می‌شود که بدون حضور حلال (محصولات غذایی) در محیط واکنش انجام می‌گیرد. این عمل می‌تواند به دلایلی از جمله دلایل اقتصادی(قیمت بالای حلال)، دلایل زیست محیطی (خطر حلال برای محیط زیست)، جداسازی سریع محصولات بدون نیاز به حلال یا دستیابی به سرعت واکنش بالاتر به سبب غلیظ تر شدن واکنش دهنده‌ها در غیاب حلال، باشد.
در این صفحه تعداد 526 مقاله تخصصی درباره واکنش حالت جامد که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI واکنش حالت جامد (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: واکنش حالت جامد; PC; polycarbonate; ODA; octadecylamine; IR; infrared; ATR; attenuated total reflection; mp; melting point; BPA; bisphenol-A; DODU; 1,3-Dioctadecylurea; ODA-U; Propane-2,2-diylbis(4,1-phenylene) bis(octadecylcarbamate); TOD-B; 1,3,5-Trioctadecylbiuret; FT;