آشنایی با موضوع

ترموکرونولوژی مطالعه تکامل حرارتی یک منطقه از یک سیاره است. ترموکرونولوژی روشی است که می تواند زمان حرکت سنگ از ژرفا به سمت سطح زمین را تعیین کند. این رشته در زمین شناسی است و از نزدیک با باستان شناسی در ارتباط است. یکی از مهمترین مباحث علم زمین شناسی و ژئوکرونولوژی تعیین سن سنگ ها، کانی ها و رخدادهای زمین شناسی است. چرا که اهمیت بسیار زیادی در تعبیر و تفسیر های زمین شناسی و همچنین کشف معادن ناشناخته و یا پنهان دارد. فرایند ها ی واپاشی رادیواکتیو معمولا برحسب تبدیل خود به خودی ایزوتوپ مادر به ایزوتوپ دختر انجام می پذیرد. بنابراین با اندازه گیری مقدار واپاشی رادیواکتیویته ایزوتوپ های رادیواکتیو با یک نیمه عمر معلوم، زمین شناسان می توانند سن مطلق کانی های اولیه را بدست آورند.
در این صفحه تعداد 261 مقاله تخصصی درباره ترموکرونولوژی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترموکرونولوژی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ترموکرونولوژی ; Glacial geology; Bedrock geology; Till; Ice-rafted debris; Sediment transport; Petrography; Geochronology; Radiogenic isotopes; Thermochronology;