آشنایی با موضوع

استخراج حلال یکی از شایع‌ترین و مهم‌ترین روش‌ها برای جداسازی و خالص‌سازی بسیاری از حلال‌ها می‌باشد. استخراج حلال همیشه یک روش بسیار مفید برای بازیابی بسیاری از اجزاء می‌باشد. این یک روش جداسازی ترکیبات بر اساس حلالیت آن‌ها در دو مایع غیر قابل امتزاج مختلف مانند آب و ترکیبات آلی می‌باشد. می‌توان گفت که این یک روش جداسازی ترکیباتی بوده که در یک مایع غیرقابل امتزاج و یا تا حدی غیر قابل امتزاج قابل حل می‌باشند که به شما یک ترکیب یا در قالب املاح و یا در قالب یک رسوب را می‌دهد. ساده‌ترین نمونه از استخراج حلال ممکن است از آب و ترکیبات آلی مشتق شده باشد. برای مثال: بنزن غیر قطبی بوده و از آن‌جایی که قطبیت آب بسیار بالاست، در آب غیر قابل امتزاج می‌باشد. بنابراین، ما اگر بخواهیم بنزن را از مایعی که حاوی یک ترکیبی که در آب حل شده است، جدا کنیم، پس می‌توانیم آن را با آب مخلوط کرده و و لایه‌ی جداسازی شده بنزن می‌باشد. استخراج حلال به طور گسترده در صنایع پالایش پتروشیمی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. نفت استخراج شده دارای مقداری ناخالصی بوده و بنابراین نمی‌تواند برای هر هدفی مورد استفاده قرار گیرد. از این رو، استخراج به منظور خالص‌سازی محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. حلال ویژه در در نفت با ناخالصی‌ها واکنش داده و آن‌ها را ته‌نشین کرده و یا به صورت شناور آن‌ها را نگه می‌دارد. سپس ناخالصی‌ها می‌توانند به آسانی جدا شده و نفت خالص برای فروش بسته‌بندی گردد.
در این صفحه تعداد 736 مقاله تخصصی درباره استخراج حلال که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی استخراج حلال (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: استخراج حلال; Lycopene (PubChem CID: 446925)Lycopene; Extraction efficiency; Caustic peeled tomato waste; Waste recovery; Solvent extraction; Membrane filtration; Chemical free neutralization
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: استخراج حلال; QuEChERS (quick, easy, cheap, effective, rugged and Safe); Solvent extraction; SPE (solvent phase extraction)QuEChERS; solid phase extraction (SPE); solvent extraction; honey; honey bee; pesticide; LC–MS/MS