کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
4609827 1338530 2016 46 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Finite and infinite speed of propagation for porous medium equations with nonlocal pressure
ترجمه فارسی عنوان
سرعت و بی نهایت سرعت انتشار برای معادلات متوسط ​​متخلخل با فشار غیرخطی
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
خدمات تولید محتوا

این مقاله ISI می تواند منبع ارزشمندی برای تولید محتوا باشد.

  • تولید محتوا برای سایت و وبلاگ
  • تولید محتوا برای کتاب
  • تولید محتوا برای نشریات و روزنامه ها
  • و...

پایگاه «دانشیاری» آمادگی دارد با همکاری مجموعه «شهر محتوا» با استفاده از این مقاله علمی، برای شما به زبان فارسی، تولید محتوا نماید.

تولید محتوا
با 10 درصد تخفیف ویژه دانشیاری
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه ریاضیات آنالیز ریاضی
چکیده انگلیسی

We study a porous medium equation with fractional potential pressure:∂tu=∇⋅(um−1∇p),p=(−Δ)−su, for m>1m>1, 00t>0. The initial data u(x,0)u(x,0) is assumed to be a bounded function with compact support or fast decay at infinity. We establish existence of a class of weak solutions for which we determine whether the property of compact support is conserved in time depending on the parameter m  , starting from the result of finite propagation known for m=2m=2. We find that when m∈[1,2)m∈[1,2) the problem has infinite speed of propagation, while for m∈[2,3)m∈[2,3) it has finite speed of propagation. In other words m=2m=2 is critical exponent regarding propagation. The main results have been announced in the note [29].

ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Journal of Differential Equations - Volume 260, Issue 2, 15 January 2016, Pages 1154–1199
نویسندگان
, , ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت