آشنایی با موضوع

اکسید بیسموت Bismuth oxide با فرمول شیمیایی Bi۲O۳ یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن 465. 96 g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر یا بلورهای زرد است. اکسید بیسموت را می توان مهم ترین ترکیب صنعتی بیسموت دانست. این ترکیب همچنین یک ماده اولیه در انجام آزمایشات شیمیایی با استفاده از بیسموت می باشد. در طبیعت این ماده به صورت بیسموت معدنی یافت می شود اما معمولا یک محصول جانبی در گداخت سنگ معدنی مس و سرب است. اکسید بیسموت در نمایش های آتش بازی مورد استفاده قرار می گیرد و گاها آن را "تخم اژدها" می نامند و جایگزین سرب قرمز می شود. این ماده از نظر ریخت شناسی دارای حالت کریستالی 5 گوشه می باشد. برای تولید اکسید بیسموت از نیترات بیسموت استفاده می شود و یا می توان بیسموت خالص را در اسید نیتریک داغ حل نمود سپس با افزودن سود سوز آور به آن و ادامه حرارت دهی، پودر اکسید بیسموت به دست می آید. کاربرد اکسید بیسموت در دندان پزشکی به منظور کدر نمود ساختار دندان در عکس برداری اشعه ایکس می باشد. همچنین در تولید سیمان هیدرولیک سیلیکات نیز دارای اهمیت است. اکسید بیسموت ماده‌ای افزونی است که باعث ایجاد خواص وریستوری در اکسید روی می‌گردد. با توجه به نقش کلیدی که اکسید بیسموت در خواص الکتریکی این نوع سرامیک الکتریکی دارد، حضور این افزودنی در ریز ساختار وریستور از دو دیدگاه درصد آن در ترکیب شیمیایی و همچنین کنترل توزیع آن با استفاده از کنترل زمان آسیاب، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این صفحه تعداد 177 مقاله تخصصی درباره اکسید بیسموت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI اکسید بیسموت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اکسید بیسموت; Gallium oxide; Indium oxide; Single-source precursors; Bismuth oxide; Titanium nitride; Tungsten nitride; Titanium phosphide; Titanium arsenide; Zirconium carbonitride; Chemical vapour deposition;