آشنایی با موضوع

کشسانی یا الاستیسیته (Elasticity) (کشایندی هم گفته شده خاصیت تغییرشکل بازگشت پذیر (ارتجاعی) محیط و مواد است. نظریه کشسانی در اصل به مطالعه مقدار تغییر شکل محیط‌های کشسان و تنش‌ها و نیروهای مربوطه می‌پردازد. خاصیت کشسانی محیط باعث می‌شود که هر جزئی از محیط که از وضعیت تعادلش جابجا شده باشد، نیروهای بازگرداننده ایجاد شوند. در فیزیک، کشش توانایی مقاومت ماده در برابر تحریف نفوذ و بازگشت به اندازه اصلی آن و شکل زمانی که نفوذ و یا نیروی حذف شده است. اشیای جامد وقتی نیروهای کافی برای آنها اعمال می شوند، تغییر می کنند. اگر مواد الاستیک باشد، هنگامی که این نیروها حذف می شوند، جسم به شکل اولیه و اندازه آن باز می گردد. علل فیزیکی رفتارهای الاستیک می توانند برای مواد مختلف متفاوت باشند. در فلزات، شبکه اتمی هنگامی که نیروها اعمال می شوند، اندازه و شکل را تغییر می دهند (انرژی به سیستم اضافه می شود). هنگامی که نیروها برداشته می شوند، شبکه به حالت اولیه انرژی پایین می رود. برای رول ها و پلیمرهای دیگر، کشش از زنجیره های پلیمری زمانی که نیروها اعمال می شود، کشش ایجاد می شود.
در این صفحه تعداد 1404 مقاله تخصصی درباره خواص الاستیک که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI خواص الاستیک (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: خواص الاستیک; Jadeite; First-principles calculations; Crystal structures; Elastic properties; Mechanical stability; High pressure phase transition;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: خواص الاستیک; Erythrocyte membrane deformability; Large strains and deformation; Multiscale Cauchy-Born framework; Elastic properties; Temperature effect;