آشنایی با موضوع

هیدروژنه کردن (به انگلیسی: Hydrogenation) در شیمی و به خصوص در صنایع غذایی عبارت است از واکنش گاز هیدروژن با یک ماده شیمیایی سیر نشده و تولید ماده اشباع که عمدتاً در حضور کاتالیست مناسب انجام می شود. عبارت است از اضافه کردن اتم‌هاى هیدروژن به کربن‌هاى داراى پیوند دوگانه. این فرآیند اسیدهاى چرب غیراشباع را به نوع اشباع تبدیل مى‌کند. براى تولید مواد غذائى قابل شکل‌گیرى مانند مارگارین نرم و جامد، روغن نباتى جامد و کره بادام‌زمینى استفاده مى‌شود. هرچند، این فرآیند ایزومرسیس را به ترانس تغییر مى‌دهد.
در این صفحه تعداد 459 مقاله تخصصی درباره هیدروژناسیون انتخابی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI هیدروژناسیون انتخابی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هیدروژناسیون انتخابی; Selective hydrogenation; Nitrobenzene; p-Chloroaniline; Ni nanoparticles; Activated carbon fibres; Structured catalyst
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هیدروژناسیون انتخابی; Multiphase media; Water; Dense phase carbon dioxide; Supported aqueous phase catalyst; Selective hydrogenation