آشنایی با موضوع

انجماد یا جامدسازی، یک انتقال فاز است که در آن مایع هنگامی که درجه حرارت آن پایین‌تر از نقطه انجماد آن است، تبدیل به جامد می شود. برای اکثر مواد، نقطه ذوب و انجماد دمای یکسان است؛ با این حال، مواد خاص دارای دمای انتقال مایع جامد و مایع هستند. به عنوان مثال، آگار در دمای ذوب و نقطه ی انجماد، هیسترزیس را نشان می دهد. در دمای 85 درجه سانتیگراد (185 درجه فارنهایت) ذوب می شود و از 32 درجه سانتی گراد تا 40 درجه سانتیگراد (89. 6 درجه فارنهایت تا 104 درجه فارنهایت) جامد می شود. به طور کلی انجماد زمانی اتفاق می افتد که دمای مایع پایین تر از نقطه ی انجماد آن است. در شرایط خاص، یک مایع ممکن است در زیر نقطه انجمادش خنک شود، اما به حالت جامد درنیاید.
در این صفحه تعداد 1633 مقاله تخصصی درباره جامدسازی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده جامدسازی
مقالات ISI جامدسازی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: جامدسازی; Metal additive manufacturing; Selective laser melting; Grain growth; Solidification; Numerical simulation; Cellular automata; Evolution of grain structure;