آشنایی با موضوع

سنتز سولوترمال یک روش تولید ترکیبات شیمیایی است. سولوترمال بسیار شبیه مسیر هیدروترمال است (که در آن سنتز در اتوکلاو از فولاد ضد زنگ انجام می شود) تنها تفاوت آن در این است که محلول پیش ماده معمولا آب نیست. استفاده از دستاوردهای مسیر سولوترمال یکی از مزایای استفاده از مسیرهای سل ژل و هیدروترمال است. بنابراین سنتز سلولوترمال اجازه کنترل دقیق بر اندازه، توزیع شکل و بلورینگی نانوذرات اکسید فلزی یا نانوساختارها را می دهد. این ویژگی ها را می توان با تغییر پارامترهای تجربی خاص، از جمله دمای واکنش، زمان واکنش، نوع حلال، نوع سورفاکتانت و نوع پیش ماده تغییر داد. از روش سنتز سولوترمال در آزمایشگاه برای ساخت نانوساختاری دی اکسید تیتانیوم، گرافن، کربن، کلکوهناید و سایر مواد استفاده شده است.
در این صفحه تعداد 250 مقاله تخصصی درباره روش سولوترمال که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده روش سولوترمال
مقالات ISI روش سولوترمال (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: روش سولوترمال ; Lithium-rich layered oxide material; Lanthanum doping; Solvothermal method; Lithium ion batteries; Suppressing voltage and capacity decay;