آشنایی با موضوع

رشد شهری و عوامل محرک آن موضوعات مهمی در تحلیل مطالعات شهری کنونی به شمار می رود. رشد شهری به عنوان نرخی افزایش جمعیت شهری تعریف می شود. این رشد نتیجه شهرنشینی است که باعث حرکت مردم از مناطق روستایی به سمت مناطق شهری می شود. رشد شهری می تواند منجر به افزایش رشد اقتصادی کشور شود. رشد شهری همچنین به معنی گسترش یک منطقه شهری یا حومه و محیط اطراف یک شهر نیز آمده می شود. رشد شهری می تواند به عنوان شاخصی از وضعیت اقتصادی یک کشور محسوب شود، چرا که رشد شهری به طور مستقیم بر توسعه اقتصادی کشور تأثیر می گذارد. هرچه منطقه بزرگ شهری رشد بیشتری کند، اشتغال بیشتری ایجاد می شود، و در نتیجه رشد اقتصادی نیز اتفاق می افتد.
در این صفحه تعداد 205 مقاله تخصصی درباره رشد شهری که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI رشد شهری (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رشد شهری; AEC; Architecture, Engineering and Construction; DCC; Darwin Convention Centre; DSF; Double Skin Façade; ETICS; external thermal insulation composing systems; GBI; Green Building Index; IEA; International Energy Agency; KLSP; Kuala Lumpur Structure Plan;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رشد شهری; Agent-based modelling; Residential dynamics; Land use land cover change; Simulation and modeling; Micro-scale simulation; Urban growth;