کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
11262959 1802868 2019 6 صفحه PDF 13 صفحه WORD دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Iron/carbon composite microfiber catalyst derived from hemoglobin blood protein for lithium-oxygen batteries
ترجمه فارسی عنوان
کاتالیست های میکروفیبر کامپوزیت کربن/آهن مشتق شده از پروتئین هموگلوبین خون برای باتری های لیتیوم-اکسیژن
خدمات تولید محتوا

این مقاله ISI می تواند منبع ارزشمندی برای تولید محتوا باشد.

  • تولید محتوا برای سایت و وبلاگ
  • تولید محتوا برای کتاب
  • تولید محتوا برای نشریات و روزنامه ها
  • و...

پایگاه «دانشیاری» آمادگی دارد با همکاری مجموعه «شهر محتوا» با استفاده از این مقاله علمی، برای شما به زبان فارسی، تولید محتوا نماید.

تولید محتوا
با 10 درصد تخفیف ویژه دانشیاری
کلمات کلیدی
باتری لیتیوم-اکسیژن، هموگلوبین، کامپوزیت آهن/کربن، کاتالیست، الکتروریسی، پروتئین خون
فهرست مطالب مقاله
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

شکل 1. تصویر شماتیک از روش سنتز میکروفیبرهای Fe/C از هموگلوبین با استفاده از الکتروریسی و تکلیس تحت اتمسفر احیا.

2. روش آزمایش

1-2 مواد و ترکیبات شیمیایی

2-2 سنتز پودر Fe/C

3-2 سنتز میکروفیبر Fe/C

4-2 خصوصیات مواد

5-2 ویژگی های الکتروشیمیایی

3. نتایج و بحث

شکل 2. تصاویر SEM هموگلوبین تیمار شده با حرارت تحت اتمسفر احیا در دماهای (a) 650، (b) 800 و (c) 800 درجه سانتی گراد. (d) الگوی XRD هموگلوبین احیا شده تحت دماهای مختلف. (e) طیف رامان هموگلوبین احیا شده در 650 درجه سانتی گراد حاکی از پیک های Fe-C و پیک های کربن D و G می¬باشد. (f) ترموگرام TGA و DSC هموگلوبین تحت شرایط اتمسفر N2

شکل 3. تصاویر SEM (a,b) از میکروفیبرهای هموگلوبین تازه رشته بدست آمده با استفاده از روش الکتروریسی و (c,d) میکروفیبرهای Fe/C بدست آمده از تکلیس دو مرحله ای میکروفیبرهای تازه رشته. (e) تغییرات ظاهری و رنگ میکروفیبرهای هموگلوبین تازه رشته و میکروفیبرهای Fe/C تکلیس شده. (f) الگوی XRD میکروفیبر Fe/C بدست آمده. (g) طیف XPS بدست آمده از میکروفیبرهای Fe/C در Fe 2p.

شکل 4. (a) CV سلول Li-O2 با استفاده از الکترود MWCNT با و بدون میکروفیبر Fe/C با سرعت اسکن mV s-110 در محدوده ولتاژ V 2-5/4. (b) منحنی ولتاژ شارژ-تخلیه اولیه سلول Li-O2  با استفاده از الکترودهای میکروفیبر MWCNT و MWCNT-Fe. تست سلول ها در محدوده ولتاژ بین 5/4 ولت و 3/2 ولت در چگالی جریان الکتریکی برابر با mA g-1 100 صورت گرفت. 

4. نتیجه گیری

 
ترجمه چکیده
بازیافت منبابع زباله های زیستی برای سنتز مواد الکترودهای عملکردی یک روش و رویکرد دوستدار محیط زیست و پایدار برای دستیبای به نسل بعدی سیستم های نگهداری انرژی به حساب می آید. در این بررسی، روش ساخت میکروفیبرهای کامپوزیت آهن/کربن مشتق از الکتروریسی پروتئین هموگلوبین خون و در ادامه کشته سازی (تکلیس) ارائه شده است و کاربردی بودن آن به عنوان کاتالیست الکترون اکسیژن برای باتری های Li-O2 مورد ارزیابی قرار گرفته است. دراین رفتار تجزیه گرمایی پروتئین هموگلولین خام و تکامل ساختاری پس از تکلیس در دماهای مختلف نشان داده شد. میکروفیبرهای کامپوزیت Fe/C با شکل یکپارچه و مسطح توسط الکتروریسی پیش ساز هموگلوبین و تیمار حرارتی با موفقیت ساخته شد. در نهایت، نشان داده شد که سلول های Li-O2 که در آن کاتالیست میکروفیبر کامپوزیت Fe/C در درون الکترودهای اکسیژن ادغام شده است، در مقایسه با سلول های مرجع تازه بدون کاتالیست عملکرد الکتروشیمیایی بهبود یافته ای را نشان دادند.
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه شیمی شیمی تئوریک و عملی
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Applied Surface Science - Volume 466, 1 February 2019, Pages 562-567
نویسندگان
, , ,