آشنایی با موضوع

انجماد عبارتست از تشکیل هسته های یکنواخت و طبیعی از ساختار مایع و رشد تدریجی آنها که در هر حال شرایط غیرتعادلی نیز بر آن حاکم است. به طور کلی فلزات به دو صورت منجمد می شوند. یعنی دو نوع انجام وجود دارد: انجماد همه جانبه و انجماد جهت دار یا کنترل شده. در انجماد جهت دار در این نوع انجماد، انجماد از دورترین قسمت قالب نسبت به راهگاه شروع شده و به طرف راهگاه ادامه می یابد. حسن انجماد جهت دار در قطعات ریختگی این است که آخرین مذابی که در قالب جامد می شود در نزدیکی راهگاه بوده و در نتیجه حفره های انقباضی در نزدیکی منبع ورود مذاب به وجود می آیند. این حفره ها بعد از طریقی که مذاب در راهگاه وجود دارد پر می شوند. از انجماد جهت دار برای تصفیه اولیه فلزات و آماده کردن آنها برای تصفیه موضعی استفاده می شود. در ضمن ریخته گری، مساله انجماد جهت دار یکی از مسائل مهم به شمار می آید زیرا در موارد که از تغذیه برای جبران انقباض فلز استفاده می گردد باید محاسبه دقیقی صورت گیرد به طوریکه انجماد به صورتی انجام شود که مذاب داخل تغذیه آخرین قسمتی باشد که منجمد می گردد. تا بتوان انقباض ناشی از انجماد قطعه ریخته گری شده را جبران نمود. در این حالت است که مساله انجماد جهت دار مطرح می گردد. لذا با اعمال بعضی شرایط می توان مسیر انجماد را دقیقا مشخص و کنترل نمود.
در این صفحه تعداد 589 مقاله تخصصی درباره انجماد جهت دار که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده انجماد جهت دار
مقالات ISI انجماد جهت دار (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: انجماد جهت دار ; Solidification behavior; Electric pulse modification; Pure aluminum; Directional solidification; Crystal growth; Preferred growth crystal plane