آشنایی با موضوع

خطر یک عاملی است که توانایی آسیب رساندن به یک هدف آسیب پذیر را دارد. اصطلاحات "Hazard" و "risk" اغلب به جای یکدیگر استفاده می شود. با این حال، از لحاظ ارزیابی ریسک، آنها دو اصطلاح بسیار متمایز هستند. "Hazard" (خطر) هر گونه عاملی است که می تواند باعث آسیب یا صدمه به انسان، اموال و محیط زیست شود. اما "risk" (ریسک) به عنوان احتمال مواجهه با یک خطر است که منجر به نتیجه منفی شود.

در این صفحه تعداد 326 مقاله تخصصی درباره خطر که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI خطر (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: خطر; Hazard; Dose-response; Exposure-response; Benefit/risk; Risk mitigation; Risk management; Weight-of-evidence; Mechanism-of-action; Autoimmunity; Adverse immune stimulation; Inflammatory mediators; Immunogenicity; Circulating Immune complex; Hypersensitivi
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: خطر; Characterisation; Corn oil; Electron microscopy; Food analysis; Food safety; Hazard; Fourier transform-infrared spectroscopy; Low temperature cleanup; Magnetic solid phase extraction; Nanoparticle; Nanotechnology; Olive oil; Optimisation; Organic food; Pe