آشنایی با موضوع

ابرگراف تعمیمی از گراف است که هر یال درآن، که به آن ابریال می گویند، می تواند شامل تعداد دلخواهی از رئوس باشد. اَبرگراف H را به صورت H=(X،E) نشان می‌دهند که X مجموعه‌ای از رأس‌ها و E مجموعه‌ای از زیرمجموعه های غیر تهی رأس ها یا همان یال‌ها می باشد. ابرگراف کامل ‎‎‏‎‎‎k-یکنواخت ‎Knk متشکل از مجموعه‌ای n رأسی است که شامل تمامیk-تایی‌ها ‏است. کوچکترین عدد صحیح مثبت N که در هر رنگ‌‌آمیزی دلخواه ازk -تایی‌های مجموعه‌ی [N]، با رنگ‌های قرمز و آبی، بتوان کپی K_sk قرمز یا Knk آبی در آن یافت‏، عدد رمزی (rk (s،n می‌نامیم. از نیم قرن گذشته، نظریه گراف دارای اهمیت بسیاری در زمینه های مختلف از جمله هندسه، نظریه اعداد، بهینه‌سازی، توپولوژی، جبرهای میانی و نظیر آن‌ها بوده است. برای حل مسایل ترکیبیاتی جدید، لازم بود که مفهوم گراف توسعه داده شود. حدود سال١٩۶٠مفهوم ابرگراف پدیدار شد و یکی از اهداف ابتدایی آن، تعمیم برخی از نتایج کلاسیک نظریه گراف بود. نظریه ابرگراف، ابزاری مفید برای مسایل بهینه سازی گسسته است.
در این صفحه تعداد 222 مقاله تخصصی درباره ابرگراف که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ابرگراف (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ابرگراف; Sparse matrix; Sparse matrix-vector multiplication; Row-column-parallel SpMV; Load balancing; Communication overhead; Hypergraph; Fine-grain partitioning; Medium-grain partitioning; Recursive bipartitioning;