آشنایی با موضوع

ناخالصی مواد شیمیایی در داخل مقدار محدودd از مایع، گازو یا جامد هستند، که ترکیب شیمیایی متفاوتی از مواد یا ترکیبات دارند. در طول سنتز یک محصول شیمیایی یا تجاری، مواد ناخالصی یا به طور طبیعی در حال رشد هستند یا اضافه می شوند. در طول تولید، ناخالصی ها ممکن است به طور هدفمند، یا به طور تصادفی و یا ناگزیر، به مواد اضافه شده باشد. سطح ناخالصی ها در یک ماده به طور کلی در شرایط نسبی تعریف می شود. استانداردها توسط سازمان های مختلفی ایجاد شده اند که تلاش می کنند سطوح مجاز ناخالصی های مختلف را در یک محصول تولیدی تعریف کنند. به طور دقیق، می توان گفت سطح خلوص ماده تنها می تواند نسبت به خلوص برخی از مواد دیگر کمتر یا بیشتر باشد. ناخالصی ها می تواند مخرب ماهیت کارکرد مواد باشند. حذف ناخالصی ها معمولا به صورت شیمیایی انجام می شود. برای مثال، در تولید آهن، کربنات کلسیم به کوره انفجار اضافه شده است تا دی اکسید سیلیکون را از سنگ آهن حذف کند. همچنین تصفیه زون یک روش اقتصادی برای تخلیه نیمه هادی ها است.
در این صفحه تعداد 514 مقاله تخصصی درباره ناخالصی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ناخالصی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ناخالصی ; Vanadium redox flow battery; Electrolyte additive; Precipitation inhibitor; Stabilizing agent; Kinetic enhancer; Impurity; Immobilizing agents; Reducing agent;