آشنایی با موضوع

استفاده مشترک از اصطلاح "معیارهای چشم انداز" منحصرا به شاخص های توسعه یافته برای الگوهای نقشه دسته ای اشاره دارد. معیارهای چشم انداز الگوریتم هایی هستند که ویژگی های فضایی خاصی از تکه ها، کلاس های تکه ها یا کل موزاییک های چشم انداز را تعیین می کنند. طیف وسیعی از معیارها برای اندازه گیری الگوهای نقشه طبقه ای توسعه داده شده است. این معیارها به دو دسته کلی تقسیم می شوند: آن دسته از ترکیبات نقشه بدون ارجاع به ویژگی های فضایی و آنهایی که پیکربندی فضایی نقشه را تعیین می کنند که نیاز به اطلاعات فضایی برای محاسبه آنها دارد.

در این صفحه تعداد 267 مقاله تخصصی درباره معیارهای چشم انداز که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI معیارهای چشم انداز (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: معیارهای چشم انداز; Landscape metrics; Principal component analysis; Ecosystem services; Spatial planning; Landscape structure; West Africa;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: معیارهای چشم انداز; Landscape configuration; Landscape metrics; Land cover; Water quality; Diatoms; Watershed management; Biotic index;