آشنایی با موضوع

سیلیل دار کردن معرفی گروه (معمولا) سیلیل (R3Si) جایگزین به یک مولکول است. این فرآیند پایه ای شیمی سیلیل ارگانو است. اسیدهای چرب، اسیدهای کربوکسیلیک، آمین ها، تیول ها و فسفات ها می توانند سیلیلی بشوند. این فرایند شامل جایگزینی پروتون با گروه trialkylsilyl است، به طور مثال ترتیب سیلیل (-SiMe3).
در این صفحه تعداد 283 مقاله تخصصی درباره سیلیل دار کردن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI سیلیل دار کردن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سیلیل دار کردن; Microfluidic paper based analytical device; Microwave irradiation; Point of care; Ink-jet printing; Silylation; Cellulose fibers
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سیلیل دار کردن; 3-Monochloropropanediol (3-MCPD); 1,3-Dichloropropanol (1,3-DCP); Acid hydrolyzed vegetable protein (acid-HVP); Silylation; Room temperature derivatization; Hexamethyldisilazane-trimethylsilyl trifluoromethanesulfonate (HMDS-TMSOTf);