آشنایی با موضوع

روش کامت (Comet assay)، یک آزمون بسیار حساس جهت تعیین آسیب به DNA می‌باشد. این روش قادر به ارزیابی مستقیم شکست DNA تک رشته‌ای و دو رشته‌ای در سلول های منفرد می‌باشد. در تحقیقات متعدد از روش کامت برای تعیین اثرات ژنوتوکسیک ترکیبات و نیز جهت مشخص نمودن اثرات محافظتی ترکیبات طبیعی بر DNA در مطالعات درون تن و برون تن استفاده شده است. یکی از دقیق ترین و سریع ترین روش های سنجش آسیب DNA سلول ها، روش سنجش ستاره دنباله دار یا کامت می باشد که در شرایط مختلف مانند بافر خنثی برای سنجش شکست ها در تک رشته DNA، و در شرایط قلیایی جهت سنجش شکست ها در دو رشته DNA مورد استفاده قرار می گیرد. روش های زیادی جهت اندازه گیری آسیب مولکول DNA وجود دارد اما روش سنجش الکتروفورز سلول های منفرد به علت سرعت، سهولت، دقت بالا و نیاز به مواد و وسایل کم و ارزان قیمت(در مقایسه با سایر روش ها) مرسوم می باشد.

در این صفحه تعداد 1754 مقاله تخصصی درباره روش کامت یا روش سنجش ستاره دنباله‌دار که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI روش کامت یا روش سنجش ستاره دنباله‌دار (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: روش کامت یا روش سنجش ستاره دنباله‌دار ; Kidney transplant; Glomerular filtration rate; Immunosuppressive drugs; Comet assay; Micronucleus assay
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: روش کامت یا روش سنجش ستاره دنباله‌دار ; NaClO3; Comet assay; DNA damage; DNA-protein cross-links; Genotoxicity; DPC; DNA-protein crosslinks; EDTA; ethylenediaminetetraacetic acid; NaClO3; sodium chlorate; ROS; reactive oxygen species; RPMI; Roswell Park Memorial Institute 1640; PBS; phosphate b