کد مقاله | کد نشریه | سال انتشار | مقاله انگلیسی | نسخه تمام متن |
---|---|---|---|---|
6415449 | 1630667 | 2015 | 16 صفحه PDF | دانلود رایگان |
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Supercongruences motivated by e
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
کلمات کلیدی
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه
ریاضیات
اعداد جبر و تئوری
پیش نمایش صفحه اول مقاله

چکیده انگلیسی
In this paper we establish some new supercongruences motivated by the well-known fact limnâââ¡(1+1/n)n=e. Let p>3 be a prime. We prove thatâk=0pâ1(â1/(p+1)k)p+1â¡0(modp5) andâk=0pâ1(1/(pâ1)k)pâ1â¡23p4Bpâ3(modp5) where B0,B1,B2,⦠are Bernoulli numbers. We also show that for any aâZ with pâ¤a we haveâk=1pâ11k(1+ak)kâ¡â1(modp)andâk=1pâ11k2(1+ak)kâ¡1+12a(modp).
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Journal of Number Theory - Volume 147, February 2015, Pages 326-341
Journal: Journal of Number Theory - Volume 147, February 2015, Pages 326-341
نویسندگان
Zhi-Wei Sun,