اصلاح آنزیمی

در این صفحه تعداد 30 مقاله تخصصی درباره اصلاح آنزیمی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI اصلاح آنزیمی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اصلاح آنزیمی; Amaranth; Bread-making; Enzymatic modification; Gluten-reducedAnPEP, Aspergillus niger prolyl endopeptidase; TP, total polymeric protein; EP, Extractable polymeric protein; UP, unextractable polymeric protein; PPF, polymeric protein in the flour; UPF, une
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اصلاح آنزیمی; DP; degree of polymerisation; GC-MS; gas chromatography-mass spectroscopy; GPC-MALLS; gel permeation chromatography- multi-angle laser light scattering; GTFB-ΔN; N-terminal truncated 4,6-α -glucanotransferase; 1H NMR; proton nuclear magnetic resonan