آشنایی با موضوع

رتبه بندی یک نوع معیار صلاحیت گذاری بر اساس استانداردهای تعریف شده است. در بازار سهام و اوراق بهادار به ارزیابی امنیت نسبی یک شرکت یا اوراق مشارکت از منظر سرمایه گذاری رتبه بندی گفته می‌شود. رتبه بندی اصولاً، توانایی شرکت ناشر برای بازپرداخت اصل سرمایه و پرداخت سود یا بهره اوراق را بررسی می‌کند. در موضوع شرکت ها خدماتی و پیمانکاری رتبه بندی شرکت ها یک نوع معیار تشخیص صلاحیت است. در واقع یک نوع مقیاس گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت شرکت های برتر در ارائه خدمات و دفاع از حقوق بهره وران است. رنکینگ و یا به عبارتی رتبه بندی دانشگاه ها از موضوعات بسیار مهم دانشجویی است. هر ساله رنکینگ جهانی و ملی دانشگاه ها از سوی نظام های رتبه بندی جهانی دانشگاه ها مانند تایمز، گاردین، شانگهای، QS، لایدن و … اعلام می گردد. این رتبه بندی بر اساس فاکتورها و شاخص های مختلفی تعریف می گردند، معیارهایی مانند کیفیت سطح آموزشی، تعداد مقالات منتشر شده، رضایت دانشجو، استانداردها و دورنمای فارغ التحصیلی و ….
در این صفحه تعداد 518 مقاله تخصصی درباره رتبه بندی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI رتبه بندی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رتبه بندی; Multiple treatment meta-analysis; Network meta-analysis; SUCRA; Ranking; Treatment ranking uncertainty; Probability of being the best;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رتبه بندی; HAC; hospital acquired complication; EHR; electronic health record; MIMIC; Multiparameter Intelligent Monitoring in Intensive Care; ICD-9-CM; International Classification of Diseases, 9th Edition, Clinical Modification; ICU; Intensive Care Unit; TPR; true