آشنایی با موضوع

در هندسه، ابرمکعب یا فوق مکعب همتای ان-بعدی مربع (اِن=۲) و مکعب (اِن=۳) است. فوق مکعب، یک شکل محدب، فشرده و بسته است که از دو گروه پاره‌خط موازی با طول یکسان تشکیل شده که در همه ابعاد فضا بر یکدیگر عمود هستند. ابرمکعب با نام اِن-مکعب (n-cube) نیز شناخته می‌شود. یک ابرمکعب حالت خاصی از ابرمکعب مستطیل که با نام ارتوتوپ نیز شناخته می‌شود است. یک ابرمکعب واحد، یک فوق‌مکعب با طول ضلع ۱ است. در هندسه، به همتای چهاربعدی یک مکعب، تسرکت گفته می‌شود، به عبارت دیگر تسرکت یک ابرمکعب چهاربعدی است. حرکت در راستای بعد چهارم یک تسرکت، می‌تواند نماینده تغییر شکل کرانمند مکعب در جریان زمان باشد. برای بدست آوردن یک ابرمکعب یک سانتی متری، باید دو مکعب یک سانتی متری را که به فاصله ی یک سانتی متر و به موازات هم قرار دارند در نظر بگیریم و سپس رأس های متناظر را به هم وصل کنیم. به این شیوه یک ابرمکعب یک سانتی متری، یعنی یک شکل چهار بعدی حاصل شود. اگر ابرمکعبی چهاربعدی وجود داشته باشد، می توانیم بسیاری از خواص آن را کشف کنیم. می توانیم تعداد رأس ها، یال ها و وجه های آن را بشماریم. چون ابرمکعب از اتصال دو مکعب سه بعدی که هر کدام 8 رأس دارند ساخته شده است، باید 16 رأس داشته باشد. علاوه بر همه یال هایی که آن دو مکعب دارند، یال های جدیدی نیز دارد، یک یال به ازای هر زوج از رأس هایی که به هم وصل می شوند، پس 32=8+12+12 یال دارد. با قدری فکر می توان دید که ابرمکعب 24 وجه ( مربعی) و 8 ابر وجه ( مکعبی) دارد.
در این صفحه تعداد 329 مقاله تخصصی درباره ابرمکعب، فوق مکعب که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ابرمکعب، فوق مکعب (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.