کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
5113924 1377958 2017 8 صفحه PDF سفارش دهید دانلود کنید
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Pecked and polished materials from southern Patagonia: An experimental techno-functional approach
ترجمه فارسی عنوان
مواد پخته شده و جلا داده شده از جنوب پاتاگونیا: یک رویکرد تکنولوژیکی تجربی
کلمات کلیدی
ترجمه چکیده
این مقاله نتایج یک برنامه آزمایشی در تولید و استفاده از آثار سایش بر روی آثار بافته شده و جلا داده شده را ارائه می دهد. این تجزیه و تحلیل به ما اجازه می دهد تا اثرات طبیعی، تکنولوژیکی و تکنولوژیکی را شناسایی کنیم و چارچوب متدولوژیکی برای تجزیه و تحلیل مصنوعات باستان شناسی ایجاد کنیم. این نتایج برای تجزیه و تحلیل رکورد باستان شناسی مناسب است، زیرا آنها به این معنی است که ممکن است این علامت ها را بر روی ابزارهایی که توسط تکنیک های نقاشی که بعدا با انواع دیگر مواد مورد استفاده قرار می گیرد، شناسایی کنند.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه علوم زمین و سیارات زمین شناسی
چکیده انگلیسی
This paper presents the results of an experimental program on manufacture and use wear traces on pecked and polished artefacts. This analysis allowed us to recognize natural, taphonomic, and technological traces and to build a methodological framework for the analysis of archaeological artifacts. These results are relevant for the analysis of the archaeological record, since they imply that it will be possible to recognize these traces on tools made by polishing techniques that have subsequently been used with other types of materials.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Quaternary International - Volume 427, Part B, 12 January 2017, Pages 66-73
نویسندگان
,,