آشنایی با موضوع

مصرف‌کننده هر شخص حقیقی و یا حقوقی است که کالا یا خدمتی را خریداری می‌کند و حقوق مصرف‌کننده نیز عبارت است از، حقوقی که همه عرضه‌کنندگان کالا و خدمات منفردا و متضامنا از حیث صحت، کمیت، کیفیت و سلامت کالا و خدمات عرضه شده مطابق با ضوابط و شرایط مندرج در قوانین و یا مندرجات قرارداد مربوطه یا عرف می‌بایست در مورد هر شخص حقیقی یا حقوقی که کالا یا خدمتی را خریداری می‌کنند در معاملات رعایت کنند. مصرف‌کننده کسی است که برای مصرف کالا یا خدمات تولید شده پول پرداخت می‌کند، از این رو مصرف‌کنندگان نقش اساسی در نظام اقتصادی ملتها دارند. تقاضای مصرف‌کنندگان یکی از عوامل اصلی انگزیشی تولیدکنندگان است. همچنین مصرف کنندگان بخشی از زنجیره توزیع محسوب می‌شوند. به طور عمده به دلیل افزایش اینترنت، مصرف کنندگان در حال تبدیل شدن به توصرف کننده ( کسی که از نظر بازار مشتری حرفه ای است و از لحاظ اقتصاد مصرف کننده است) هستند. تفاوت مشتری و مصرف کننده: در بسیاری از متون و نوشته ها این دو عبارت به جای یکدیگر به کار برده می‌شوند. مشتری به جای مصرف کننده و مصرف کننده به جای مشتری در حالی که در ادبیات دقیق بازاریابی این دو کلمه با یکدیگر تفاوت دارند. مصرف کننده را به عنوان فردی که محصول یا خدمتی را استفاده می کند، تعریف می شود. در نتیجه یک مصرف کننده می تواند یک مشتری باشد. با این حال مصرف کننده نهایی ممکن است، همیشه مشتری نباشد. هدف بازاریابی پیش بینی صحیحی از نیازها و خواسته های مصرف کننده ها و مشتری ها می‌باشد چرا که نیازها و خواسته های آن‌ها می ‌توانند متفاوت باشند. مشتری بر پایه‌ی نیازهایش خرید می‌ کند. در حالی که مصرف کننده نهایی روی خرید کالاهایی تمرکز می‌کند که خواهان آنها است. بنابراین نیازها و خواسته ها ممکن است بین مشتری ها و مصرف کنندگان متفاوت باشند.
در این صفحه تعداد 450 مقاله تخصصی درباره مصرف‌کننده که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده مصرف‌کننده
مقالات ISI مصرف‌کننده (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مصرف‌کننده ; Risk communication; Sedatives; Consumer; Medication safety; AIMs; Alertness Impairing Medications; DRUID; Driving Under the Influence of Drugs, Alcohol and Medicines in Europe; EPPM; Extended Parallel Process Model; TAC; Transport and Accident Commission;