آشنایی با موضوع

انسان ها دوست دارند استانداردها و الویت­‌هایی را داشته باشند تا عملکرد خود را با آن ها مقایسه کنند اما لین فِستینگر تئوری به نام «تئوری مقایسه اجتماعی» را مطرح کرده است که بر این باور است که افراد معمولا خود را با افراد کنار دستی خود مقایسه می کنند نه بر اساس یک سری استانداردهای مشخص. برای مثال، دوچرخه سواران زمانی که در کنار هم قرار می گیرند بسیار سریعتر رکاب می زنند تا زمانی که یک ساعت زمان آن ها را محاسبه می کند. افراد معمولا دارایی های مادی خود را با داشته های دیگران مقایسه می کنند تا جایگاه نسبی اجتماعی خود را تعیین نمایند. علت استفاده افراد از دارایی های قابل مشاهده و تجملی برای معیار ارزیابی جایگاه اجتماعی، ساده بودن آن است.
در این صفحه تعداد 231 مقاله تخصصی درباره مقایسه اجتماعی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مقایسه اجتماعی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مقایسه اجتماعی; Jealousy; Adolescence; Experience sampling method; Social comparison; Family and peer relationships; Online relationships;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مقایسه اجتماعی; Crowdfunding systems; Incentive-based crowdfunding; Motivation; Herding; Prosocial motives; Self-interest motives; Altruism; Recognition; Image; Lobbying; Liking; Social comparison; Reward;