کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
8902078 1631955 2018 9 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Circular sector area preserving approximation of circular arcs by geometrically smooth parametric polynomials
ترجمه فارسی عنوان
منطقه بخش مدور با حفظ تقریبی کمانهای دایره ای با چندجملهای پارامتریک ژئومتری صاف
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
ترجمه چکیده
کیفیت تقریبی قوس های دایره ای با چند جمله ای های پارامتری معمولا از فاصله هوسردور اندازه گیری می شود. گاهی اوقات مهم است که تقریب چند جملهای پارامتری علاوه بر حفظ ویژگی خاص هندسی نیز حفظ شود. در این مقاله، منطقه ی دایره ای را حفظ می کنیم که تقریب چند جمله ای پارامتری از قوس های دایره ای را حفظ می کند. رویکرد کلی به این مسئله در نظر گرفته شده و معادلات مربوطه (غیر خطی) مشتق می شوند. برای مقادیری که دارای حداکثر ترتیب صافی هندسی هستند، معادله غیر خطی اسکالر به طور جداگانه برای موارد پارابولی، مکعبی و کوارتتی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. وجود یک راه حل مجاز تایید شده است. علاوه بر این، منحصر به فرد راه حل با نظم تقریبی بهینه با توجه به فاصله شعاعی ثابت شده است. نتایج نظری با نمونه های عددی تایید می شوند.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه ریاضیات ریاضیات کاربردی
چکیده انگلیسی
The quality of the approximation of circular arcs by parametric polynomials is usually measured by the Hausdorff distance. It is sometimes important that a parametric polynomial approximant additionally preserves some particular geometric property. In this paper we study the circular sector area preserving parametric polynomial approximants of circular arcs. A general approach to this problem is considered and corresponding (nonlinear) equations are derived. For the approximants possessing the maximal order of geometric smoothness, a scalar nonlinear equation is analyzed in detail for the parabolic, the cubic and the quartic case. The existence of the admissible solution is confirmed. Moreover, the uniqueness of the solution with the optimal approximation order with respect to the radial distance is proved. Theoretical results are confirmed by numerical examples.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Journal of Computational and Applied Mathematics - Volume 336, July 2018, Pages 63-71
نویسندگان
,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت