آشنایی با موضوع

فرایند سولوترمال را می‌توان به عنوان واکنش‌های شیمیایی در محیط بسته در حضور حلال (محلول آبی یا غیر آبی) و دمای بالاتر از نقطه جوش چنین حلالی تعریف کرد. متعاقبا، فرایند سولوترمال شامل فشار بالا نیز است. دمای انتخابی (حوزه زیر یا فوق بحرانی) بستگی به واکنش مورد نیاز برای به دست آوردن ماده هدف دارد. در مورد محلول‌های آبی به عنوان حلال، فناوری هیدروترمال مورد مطالعه قرار گرفته است که منجر به توسعه اهداف مختلف زیر شده است: الف) استخراج مواد معدنی، تحقیق روی ساخت مواد زمین شناختی؛ ب) شرایط دمایی ملایم، قادر است نفوذ شیمیایی و واکنش‌پذیری را بهبود بخشد تا این که به تهیه مواد ویژه در مرز بین مواد گوناگون از قبیل آلی/معدنی، معدنی/زیستی و غیره کمک کند؛ ج) ساخت مواد جدید؛ د) رشد بلور، به خصوص ساخت استادانه تک بلور α-کوارتز به دلیل خواص پیزوالکتری‌اش؛ و) بهبود فرایند زینتر کردن تحت شرایط ملایم؛ ز) ساخت ذرات ریز با اندازه و مورفولوژی‌های مختلف. دو نوع شاخص در واکنش‌های سولوترمال نقش دارد: ١ - شاخص‌های شیمیایی؛ ٢ -شاخص‌های دینامیکی.
در این صفحه تعداد 564 مقاله تخصصی درباره سولوترمال که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI سولوترمال (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سولوترمال; Nanostructures; Layered compounds; Solvothermal; Chemical synthesis; Differential scanning calorimetry (DSC); X-ray diffraction; Transmission electron microscopy (TEM); Microstructure; Phase transitions
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سولوترمال; 1,3,5-H3BTC; 1,3,5-benzentricarboxylic acid; 1D; one-dimensional; 2D; two-dimensional; 3-bpdb; 1,4-bis(3-pyridyl)-2,3-diaza-1,3-butadiene; 3-bpdh; 2,5-bis(3-pyridyl)-3,4-diaza-2,4-hexadiene; 3D; three-dimensional; 4-bpdh; 2,5-bis(4-pyridyl)-3,4-diaza-2,4-