آشنایی با موضوع

یکی از روش های نوین درمان بیماری های جسمی و حتی روانی حرارت درمانی است،حرارت درمانی در درمان بسیاری ازبیماری هاموثر است، کلاژن را بالا میبرد و خشکی مفاصل،درد و اسپاسم ماهیچه ای التهاب را کاهش میدهد و جریان خون را بالا میبرد. چند نوع حرارت درمانی وجود دارد و چگونه انجام می شوند؟ حرارت درمانی 2 نوع دارد: خشک و مرطوب گرمای خشک به گرمای الکتریکی و سونا و گرمای مرطوب به حمام سونا گفته میشود. ابتدا نوع کیسه گرمایی که نیازدارید را پیداکنید معمولا گرمای مرطوب برای همه ی دردها و گرمای خشک برای دردهای عمیق ماهیچه ای مناسب است ؛مطمئن شوید کیسه درجایی که باید قرارگرفته باشد و بهتراست درجه حرارت حدود 40 درجه و طوری باشد که پوست نسوزد. کیسه را 15 تا 20 دقیقه در محل مورد نظر نگه دارید و هر2 ساعت اینکار را تکرار کنید و باحوله آنرا بپوشانید. حرارت به دلیل اثرات تسکین دهنده و آرام بخش حتی از دوران ما قبل تاریخ یکی از نیاز های اصلی بشر بوده و یکی از راهکار های موثر به شمار می آید که موجب تسکین انواع درد و ایجاد آرامش در بیمار می شود. با توجه به آثار این نوع درمان حرارت درمانی از روش هایتسکین دردهای موضعی شناخته شده است. از روش های آسان و سریع و بی خطر حرارت درمانی استفاده از تشکچه های برقی به منظور ایجاد گرما در بخش های مختلف بدن است. بررسی‌ها نشان می‌دهند، هیپرترمی نیز می‌تواند سبب فعال شدن بیشتر سلول‌های ایمنی بدن و نابودی هرچه بیشتر انواع سلول‌های سرطانی و معیوب در بدن شود. کارشناسان نتیجه افزایش حرارت و تأثیر آن بر پیشرفت روند درمان را در چندین نوع سرطان بررسی کرده‌اند. سرطان مثانه یکی از سرطان‌هایی است که این روش درمانی نوظهور برای آن استفاده می‌شود. استفاده از حرارت همچنین برای مبتلایان به افسردگی می‌تواند بسیار مفید و سبب کاهش علائم در آنها شود.
در این صفحه تعداد 3036 مقاله تخصصی درباره حرارت درمانی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI حرارت درمانی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: حرارت درمانی; Bacillus licheniformis FHYM 8; Broad bean paste; Gas-producing spoilage microbe; Heat treatment; Minimum inhibitory concentration;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: حرارت درمانی; POFA; Palm oil fuel ash; G-POFA; Ground palm oil fuel ash; T-POFA; Treated palm oil fuel ash; U-POFA; Ungrounded POFA; Palm oil fuel ash; Heat treatment; Microstructure; Pozzolanic reaction; Cement replacement;