آشنایی با موضوع

آدنین یک باز نوکلئوتیدی و از مشتقات پورین است. در DNA با باز تیمین و در RNA با باز یوراسیل پیوند بر قرار می‌کند؛ هم چنین از راه نیتروژن شماره ۹ خود به کربن شماره ۱ قند متصل می‌شود. در محیط اسیدی این بازدر نیتروژن شماره یک پروتون دارمی شود؛ این ویژگی کمک می‌کند تا در دماهای بالا پیوند میان قند و باز شکسته شود. نام آیوپاک و علمی آن، 9 اچ – پیورین – 6 – آمین است اما با نام 6 – آمینو پیورین نیز شناخته می‌شود. این مولکول دارای ساختار هترو سیکلیک با حلقه‌ی ایمیدازول متصل به حلقه‌ی پریمیدین است. آدنین حضور گروه‌های آمینی اضافی را در ششمین کربن نشان می‌دهد و به عنوان مولکول هسته در تعدادی از کمک آنزیم‌ها، عمل می‌کند. آدنین با مولکول قند پنتوز جفت می‌شود و پیوند برقرار می‌کند تا نوکلئوزید و آدنوزین را تشکیل دهد. قند پنتوز در مولکول RNA ریبوز است و در مولکول DNA ریبوز بدون اکسیژن و یا دی اکسی ریبوز است. در مولکول DNA آدنین با تیامین پیوند برقرار می‌کند اما در مولکول RNA با اوراسیل پیوند برقرار می‌کند. فرم نوکلئوزید این مولکول برای عملکرد درست و مناسب فرآیندهای سلولی، با انواعی از زیست مولکول‌ها، فعل و انفعال برقرار می‌کند. آدنین به کمک دو پیوند هیدروژنی با تیامین (در مولکول DNA) و با مولکول‌های اوراسیل (در RNA) پیوند برقرار می‌کند در نتیجه به پایداری ساختار اسید نوکلئیک کمک می‌کند. آن قبلاً جزو گروه ویتامین‌های ب کمپلکس بود اما حالا جزو آنها نیست چون ویتامین حقیقی نیست. اما جفت‌هایی با ویتامین‌های دیگر مثل نیاسین و اسید فولیک تشکیل می‌دهد تا کمک فاکتورها و کمک آنزیم‌هایی را شکل دهد که مسیر متابولیسم را منظم کنند.
در این صفحه تعداد 312 مقاله تخصصی درباره آدنین که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی آدنین (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: آدنین; Repeat; Genome sequence analysis; Bioinformatics software; Lowcomplexity regions; Windows-shift algorithm; A; adenine; C; cytocine; DNA; deoxyribonucleic acid; DRR; downstream regulatory region; G; guanine; GFF3; General Feature Format3; GUI; graphical us
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: آدنین; CR; control region; A; adenine; G; guanine; C; cytosine; T; thymine; U; uracil; H; heavy strand; L; light strand; CSB; conserved sequence blocks; QTP; Qinghai-Tibetan Plateau; PCR; polymerase chain reaction; PCG; protein coding genes; TAS; termination ass