آشنایی با موضوع

نیکوتین یک ترکیب آلی نیتروژن‌دار است که بیشتر در گیاهانی مانند تنباکو و در اندازه‌های کمتر در گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، بادمجان و فلفل‌سبز یافت می‌شود. ۰٫۳ تا ۵ درصد گیاه خشک تنباکو را نیکوتین می‌سازد و یک زهر اثرگذار بر سامانه عصبی است که در بسیاری از حشره‌کشها به کار می‌رود. نیکوتین در اندازه‌های کمتر یک انگیزندههای زیستی (محرک‌های زیستی) است و سبب اعتیاد و بی حالی وناتوانی میشود بسیاری از ویژگی‌های روانی دود تنباکو است. نیکوتین یک آلکالوئید است که از نظر فیزیکی ماده‌ای نمگیر و روغنی و حل شونده در آب است. نیکوتین در آب یک باز است و به عنوان یک باز نیتروژنی با اسیدها نمک‌های معمولاً جامد و حل شونده در آب می‌سازد. بازآزاد نیکوتین در دمای ۹۵°C می‌سوزد و به همین سبب بیشتر نیکوتین سیگار سوخته و دود می‌شود؛ هرچند همان میزان کم می‌تواند سبب اعتیاد شود. نیکوتین به سادگی از راه پوست جذب می‌شود و با نظر به حل‌شوندگی آن در آب یکی از راه‌های به دست آوردن آن خیساندن تنباکوی تکه شده در آب برای زمان ۱۲ ساعت است. اعتیاد به نیکوتین بر اساس معیارهای روان‌پزشکی، مصرف عادتی نیکوتین نوع شدیدی از اعتیاد تلقی می‌شود. اعتیاد به نیکوتین هم به مقدار آن مربوط است و هم به دفعات رسیدن این ماده به مغز؛ مثلا فردی که بیست عدد سیگار می‌کشد (هر سیگار حدود ده پک دارد)، حدود دویست بار در روز نیکوتین را به مغز خود هدایت می‌کند. نتایج تحقیقات نشان داد که نیکوتین علاوه بر فراورده های مضر تنباکو میتواند برای مغز مفید باشد. نیکوتین یک ترکیب آلی نیتروژن دار است که بیشتر در گیاهانی مانند تنباکو یافت میشود و در اندازه های کمتر در گوجه فرنگی، سیب زمینی، بادمجان و فلفل سبز یافت می شود. 0٫3 تا 5 درصد گیاه خشک تنباکو را نیکوتین می سازد و یک زهر اثرگذار بر سامانه عصبی است که در بسیاری از حشره کشها به کار می رود. نیکوتین در اندازه های کمتر یک انگیزندههای زیستی (محرک های زیستی) است و سبب اعتیاد و بسیاری از ویژگی های روانی دود تنباکو است. نیکوتین نیکوتین جدا از فرآورده های مضر تنباکو می تواند مزایای محافظتی برای مغزهای در حال پیر شدن داشته و حتی از بیماری آلزایمر یا پارکینسون نیز جلوگیری کند. حداقل ٧٠ نوع از سموم موجود در دود سیگار به طور مستقیم و غیر مستقیم در مبتلا شدن به سرطان نقش دارند. از جمله این آسیب ها می توان به بیماری های زیر اشاره نمود: سرطان مثانه سرطان خون و مغز استخوان سرطان دهانه رحم سرطان مری سرطان های کلیه و حالب سرطان حنجره سرطان ریه سرطان های دهان، بینی، و گلو سرطان پانکراس سرطان معده سرطان نای اوردوز و مصرف بیش از اندازه نیکوتین بسیار به ندرت رخ می دهد چون میزان نیکوتینی که از طریق کشیدن به بدن وارد می شود باعث اوردوز نمی شود. با این حال، نیکوتین ماده ای سمی است و مصرف مقدار زیاد آن می تواند خطرناک باشد. مصرف بیش از حد نیکوتین باعث به وجود آمدن احساس گیجی، و پایین آمدن فشار خون و میزان تنفس می شود که در مواردی ممکن است منجر به مرگ شود.
در این صفحه تعداد 2729 مقاله تخصصی درباره نیکوتین که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده نیکوتین
مقالات ISI نیکوتین (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نیکوتین ; α-Conotoxin AuIB; Ezlopitant; Medial habenula; Interpeduncular nucleus; α3β4 nicotinic acetylcholine receptor; Substance P receptor; Nicotine; Sensitization; Microdialysis; Locomotor activity
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نیکوتین ; Gelatine; Glycerol; Hydroxypropylmethylcellulose; Magnessium aluminium silicate; Mucin; Nicotine; Potassium dihydrogen phosphate; Sodium acetate; Sodium alginate; TrimethylamineBuccal delivery; Magnesium aluminium silicate (MAS); Nicotine; Nicotine replac