آشنایی با موضوع

امولسیون پیکرینگ، امولسیونی است که توسط ذرات جذب جامد به جای یک امولسیفایر یا سورفاکتانت تثبیت شده است. استفاده از امولسیون پیکرینگ برای مقاصد غذایی، دارویی و کشاورزی و حتی صنایع نفتی در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در این روش طیف وسیعی از ذرات الی و غیر الی مانند عناصر فلزی و غیر فلزی، خاک رس، ذرات مغناطیسی، پروتئین های نا محلول در آب و حتی اسپورها و باکتری ها، که لزوما امفی فیلیک نبوده و محلول در آب یا چربی نیستند به عنوان تثبیت کننده امولسیون مورد استفاده قرار می گیرند خواص اصلی منحصر به فرد هر کدام از ترکیبات منجر به طراحی امولسیون های پاسخ دهنده به PH و دما می گردد که در طراحی سامانه های حامل ترکیبات زیست فعالی یا مغذی و حساس به عواملی محیطی، نقش کلیدی دارند. برخلاف امولسیون های معمول که پایداری آن ها با اندازه ذرات نسبت عکس دارد. در امولسیون های تثبیت شده با ذرات جامد، قادر به تولید امولسیون های بسیار پایدار با اندازه ذرات بزرگ و حتی در حد چند میلی متر می باشیم. از روش های جدید تولید امولسیونی نانوکامپوزیت ها، امولسیون پیکرینگ است، به نحوی که در این روش به جای استفاده از عوامل فعال کننده سطح از نانوذرات جامد برای پایداری امولسیون استفاده می شود. با استفاده از این روش می توان به نانوکامپوزیت هایی با خواص فیزیکی و مکانیکی بهتر، به ویژه نفوذناپذیری و تراوایی برتر در برابر آب، رطوبت هوا وگازها دست یافت. چنین نانوکامپوزیت هایی می توانند به طور گسترده در صنایع بسته بندی مواد غذایی، محافظت در برابر خوردگی یا محصولات آرایشی استفاده شوند.
در این صفحه تعداد 246 مقاله تخصصی درباره امولسیون پیکرینگ که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI امولسیون پیکرینگ (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: امولسیون پیکرینگ; Saccharomyces cerevisiae; Pickering emulsion; Curcumin; Encapsulation; Thermal pasteurization; Oxidative stability; Kinetic modeling;