آیا کاشت ابرو مقرون به صرفه است؟

اگر چه استفاده از روش‌هایی همانند تاتو ابرو و یا هاشور ابرو کمک می‌کند که شما تنها در یک جلسه بتوانید به مدل ابروی دلخواه خود رسیده و ابرو‌های باریک خود را پهن‌تر و زیباتر کنید اما همانگونه که می‌دانید نتیجه این تکنیک‌ها کاملاً غیر طبیعی هستند. در صورتی که در بین دوستان خود کسی را سراغ دارید که از این روش‌ها استفاده کرده است حتماً به حالت ابرو‌های او توجه کنید. متوجه می‌شوید که گویی این ابرو‌ها با مداد رنگی نقاشی شده‌اند. اما ما به شما کاشت ابرو را پیشنهاد می‌کنیم. در این روش شما می‌توانید تراکم موی ابرو را بیشتر کرده و در نتیجه ابرو‌های پرپشت و زیبایی داشته باشید. در صورتی که بتوانید بهترین دکتر کاشت ابرو در ایران را پیدا کنید قطعاً نتیجه پیوند طبیعی ابرو برای شما به زیباترین شکل ممکن به دست خواهد آمد چرا که بهترین متخصص ایمپلنت ابرو در ایران با آگاهی کامل نسبت به آناتومی بدن و همچنین فرم رویش ابرو، کاشت فولیکول‌ها را در عمق و زاویه‌ای تنظیم می‌کند که جهت خواب ابرو کاملاً حفظ شده و در نهایت ابرو‌های منظم و زیبا داشته باشید.

کاشت ابرو چگونه انجام می ‌شود؟

اگر به تازگی با عمل زیبایی کاشت طبیعی ابرو آشنا شده‌اید حتماً این سؤال برای شما به وجود می‌آید که این عمل به چه صورت انجام می‌گردد؟ به طور مختصر به بررسی مراحل پیوند ابرو خواهیم پرداخت:

  • همانگونه که متوجه شدید در این روش نیاز به فولیکول‌های مو خواهد بود. بنابراین در اولین قدم متخصص باید بانک موی مناسب را برای کاشت ابرو انتخاب کند. برای این منظور به سراغ موی پشت گوش و یا موی پشت سر می‌رود. بانک مو باید تراکم موی عالی داشته و فولیکول‌های آن سالم و قوی باشند.
  • در مرحله بعد، روش مناسب شما انتخاب شده و برداشت فولیکول انجام می‌گیرد.
  • سپس متخصص باید فولیکول‌های استخراج شده را در عمق و زاویه مناسب کاشت کند.

 متأسفانه برخی از افراد به دلیل اعتماد به پزشکان تازه کار و کم‌تجربه، نمی‌توانند به نتیجه ‌ایده‌آل رسیده و بعد از سپری شدن دوران نقاهت، متوجه می‌شوند که ابرو‌های آن‌ها کاملاً شلخته و بی‌نظم است. در صورتی که بهترین دکتر کاشت ابرو با ظرافت عمل بسیار زیاد و براساس تجربه زیادی که دارد، جهت خواب ابرو را تشخیص داده و فولیکول‌ها را دقیقاً در همین جهت کاشت می‌کند. بنابراین زمانی که فولیکول‌ها رشد کنند، موی شما کاملاً یکدست و منظم خواهد بود.

معرفی روش ‌های کاشت ابرو

همانگونه که گفته شد برای برداشت و کاشت فولیکول، متخصص روش مناسب شما را انتخاب خواهد کرد که این روش‌ها براساس قدرت بانک مو، تراکم فولیکول مورد نیاز و همچنین نوع مدل ابرو، انتخاب خواهند شد. مهمترین و رایج‌ترین روش‌های کاشت ابرو عبارتند از:

  • کاشت ابرو با روش FIT

اولین و مهمترین روش پیوند ابرو، روش اف آی تی نام دارد. متخصص بعد از انتخاب بانک موی مناسب، به کمک پانچ‌های دستی اقدام به برداشت فولیکول خواهد کرد. سپس فولیکول‌ها بعد از آماده‌سازی و جدا شدن از بافت‌های اضافی که همراه آن‌ها است، در زاویه مناسب ابرو‌ها کاشته خواهند شد. مهمترین مزیت کاشت ابرو به روش FIT، عدم به جا ماندن جای ‌زخم است. تنها در محل بانک مو چند نقطه مشاهده می‌کنید که بعد از چند روز به طور کامل برطرف خواهد شد. بنابراین خطر تشکیل اسکار وجود نخواهد داشت.

  • کاشت ابرو به روش   FUT

اما از دیگر روش‌های رایج برای ایمپلنت ابرو در ایران می‌توان به روش FUT اشاره کرد. این روش با جراحی همراه است. به این معنا که متخصص باید نوار باریکی از پوست بانک ‌مو را با برش بسیار ظریف جدا کرده و سپس این نوار در زیر میکروسکوپ قرار می‌گیرد. پزشک باید در این مرحله فولیکول‌ها را با دقت بسیار زیاد از نوار بانک مو

جدا کند و آن‌ها را در داخل محلول نگهدارنده قرار دهد. بعد از آماده‌سازی، فولیکول‌ها در محل پیوند قرار می‌گیرند. با توجه به آنچه که گفته شد، کاشت طبیعی ابرو با روش اف یو تی طولانی‌تر بوده و در صورتی که متخصص بتواند محل زخم را به خوبی بخیه بزند، خطر تشکیل اسکار وجود نخواهد داشت. به جرأت می‌توان گفت که انتخاب بهترین دکتر کاشت ابرو در ایران برای روش FUT اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که این روش با جراحی همراه است.

هزینه کاشت ابرو:

یکی از موضوعات بسیار مهم برای همه‌ مراجعه‌کنندگان جهت انجام پیوند طبیعی ابرو، مسأله هزینه این عمل زیبایی است. شاید به دلیل اینکه هزینه این روش نسبت به روش‌های آرایشی همانند تاتو یا هاشور ابرو بیشتر است به همین دلیل اغلب خانم‌ها ترجیح می‌دهند همان روش‌های آرایشی را انجام دهند. اما اگر کمی منطقی فکر کنید متوجه می‌شوید که با انجام عمل زیبایی کاشت ابرو تحت نظر بهترین متخصص پیوند ابرو در ایران شما یکبار هزینه کرده و تا همیشه از داشتن ابرو‌های زیبا، پرپشت و با ماندگاری بالا لذت خواهید بود. اما روش‌های آرایشی تنها زیبایی موقت را برای شما به ارمغان می‌آورند و شما مجبور هستید در بازه‌های زمانی منظم نسبت به انجام مجدد آن‌ها اقدام کنید.

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد هزینه کاشت ابروی طبیعی کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود. جالب است بدانید که قیمت این عمل زیبایی برای هر فرد به صورت اختصاصی محاسبه می‌شود زیرا تعداد فولیکول مورد نظر، نوع بانک ‌مو، روش کاشت ابرو و نهایتاً دستمزد متخصص، مهمترین عواملی هستند که بر هزینه کاشت ابرو تأثیر می‌گذارند. البته خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد ارائه خدمات کاشت ابرو اقساطی در کلینیک‌های معتبر هستیم. در نتیجه نیاز نیست که زمان زیادی را برای پس‌انداز سپری کنید بلکه شما می‌توانید همین حالا در یک کلینیک معتبر تحت نظر بهترین دکتر کاشت ابرو این عمل زیبایی را انجام داده و تمامی هزینه کار را اقساطی پرداخت نمایید.

مراقبت ‌های بعد از کاشت ابرو

همانطور که در این مقاله گفته شد شما زمانی می‌توانید به نتیجه ‌ایده‌آل از کاشت طبیعی ابرو برسید که بهترین دکتر پیوند ابرو در ایران را انتخاب کرده باشید. اما این تنها یک طرف ماجرا خواهد بوده و طرف دیگر مربوط به مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو است. در واقع می‌توان اینگونه گفت که توجه به نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو، به اندازه انتخاب بهترین متخصص پیوند ابرو اهمیت دارد. با توجه به آنچه که گفته شد چند توصیه مراقبتی را برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد:

  • حتماً باید به مدت یک ماه مصرف الکل و دخانیات را ترک کنید. این مواد به دلیل اختلالاتی که در جریان خون ایجاد می‌کنند تأثیر منفی بر روی فولیکول‌ها گذاشته و حتی باعث از بین رفتن آن‌ها خواهند شد.
  • در طول دوره نقاهت و همچنین چند ماه بعد از کاشت ابرو حتماً به تغذیه خود بیشتر اهمیت دهید. فولیکول‌هایی که به تازگی انتقال یافته‌اند بسیار حساس هستند و به مواد مغذی بیشتری نیاز دارند. حتی در صورت لزوم و تأیید متخصص از دارو‌های تقویتی استفاده نمایید.
  • بالاتر بودن سر از بدن در زمان استراحت تا مدت زمان تعیین شده، عدم شستن‌ صورت حداقل تا ۴۸ ساعت، قرار نگرفتن در زیر فشار مستقیم آب دوش، خودداری از رفتن به محیط‌های گرم همانند سونا، دوری از اشعه‌های خورشید، عدم دستکاری محل پیوند ابرو، خودداری از خاراندن پوست و مواردی از این قبیل، از دیگر نکات مراقبتی بعد از پیوند طبیعی ابرو هستند.

منبع : رز کلینیک

https://b2n.ir/p02957