خرید تتر بدون احراز هویت یعنی چه؟

ارز دیجیتال تتر یکی از پرطرفدارترین ارز های دیجیتال است که بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند، این محبوبیت در بین تریدر های ایرانی بسیار بیشتر است و آن ها علاقه دارند تا با استفاده از تتر معاملات مختلف را انجام دهند. در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا خرید تتر بدون احراز هویت امکان‌پذیر است یا خیر و در نهایت مرجعی را معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید هر نوع ارز دیجیتالی را خریداری کنید.

 در بین ارزهای دیجیتال، برخی ارزها قیمت ثابتی دارند و همواره با نوسانات بسیار کمی که دارند به سرمایه گذاران کمک می کنند تا در مقابل نوسانات شدید بازار در امان باشند یکی از این ارزهای دیجیتال با ثبات که با اصطلاح استیبل کوین شناخته می‌شود، ارز دیجیتال تتر است که اگر سابقه کمی در هنگام فعالیت در صرافی های خارجی را داشته باشید، مشاهده می‌کنید که جفت ارز هر کدام از ارزهای دیجیتال با تتر وجود دارد که می توانید در ازای تتر ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کنید.

 تتر چیست؟

 قبل از اینکه به بررسی موارد خرید تتر بپردازیم بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که اصلاً تتر چیست و چه کاری انجام می دهد. تتر یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که توکن های در گردش آن با مقداری معادل دلار آمریکا پشتیبانی می شود و به عنوان یک استیبل کوین با قیمت معادل یک دلار آمریکا شناخته می شود. در واقع پشتوانه این استیبل کوین ها ارزهای فیات یا کالا هستند. به طور مثال ارز فیات پشتوانه تتر، دلار آمریکا است که به ازای هر یک تتری که عرضه می‌شود، یک دلار آمریکا در بانک مشخصی نگهداری می‌شود.

تتر به نوعی از ارزهای دیجیتال به نام استیبل کوین تعلق دارد که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش گذاری ارزهای دیجیتال است. بر خلاف ارزهای محبوب دیگری مانند بیت کوین و اتریوم این‌گونه ارزهای دیجیتال دچار نوسان نمی شوند و همین امر کمک می کند تا به جای استفاده به عنوان سرمایه گذاری های پر ریسک، از آن به عنوان وسیله‌ای برای مبادله و روشی برای ذخیره سازی ارزش استفاده شود.

تتر به طور خاص به دسته استیبل کوین ها دارای پشتوانه تعلق دارد و این یعنی یک ارز فیات مانند دلار آمریکا، یورو یا ین از ارز در گردش پشتیبانی می کند. سایر ارزهای استیبل کوین شامل استیبل کوین های دارای پشتوانه ارز دیجیتال است که از ذخیره ارزهای دیجیتال به عنوان پشتوانه استفاده می کنند و در دسته دیگر نیز استیبل کوین های بدون پشتوانه قرار دارند. این‌گونه ارزهای دیجیتال وثیقه و پشتیبانی ندارند اما به روش مشابه بانک ذخیره، عمل می‌کنند تا بسته به وضعیت اقتصادی عرضه لازمه توکن ها را حفظ کنند.

تتر چه کاربردی دارد؟

حالا که توانستید درکی را از تتر به دست آورید، نوبت به این می‌رسد که کاربردهای آن را معرفی کنیم. در واقع شما با خرید تتر به نوعی امکانی را به دست می آورید که از ارزهای فیات استفاده کنید چون به طور خاص برای ایجاد پول لازم بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال طراحی شده است.

اگر بخواهیم به بررسی مزیت ها و کاربردهای تتر بپردازیم، مطمئناً کاربردهای بسیار زیادی برای همه تریدرها دارد، اما با توجه به اینکه ما نمی توانیم به صورت مستقیم از صرافی های خارجی استفاده کنیم و امکان واریز و برداشت ارز فیات را داشته باشیم، به همین دلیل باید از راه‌های جایگزین برای آن استفاده کنیم. یکی از این راه های جایگزین استفاده کردن از تتر است. در واقع شما می توانید با خرید تتر از صرافی های داخلی و انتقال آن به کیف پول خود در صرافی خارجی به راحتی موجودی کیف پول خود را افزایش دهید. در صورتی که شما از این شیوه استفاده نکنید ناچار به استفاده کردن از خدمات برخی سایت های ارائه دهنده خدمات پرداخت بین المللی می شوید که ممکن است کارمزد های بیشتری را برای شما داشته باشد. اما در صورتی که از تتر استفاده کنید هزینه کارمزد انتقال آن تنها یک دلار خواهد بود، البته این در صورتی است که شما از شبکه ترون برای انتقال ارز دیجیتال تتر استفاده کنید، چون همان‌گونه که می دانید کارمزد در شبکه اتریوم بسیار بالاست و شما برای انتقال یک ارز دیجیتال نیاز است تا هزینه بسیار زیادی را پرداخت کنید، پس اصلا به صرفه نیست که از آن استفاده کنید و بهتر است که از شبکه ترون استفاده شود.

 این تنها کاربرد تتر نیست و بسیاری از سرمایه گذاران از ارز دیجیتال تتر برای در امان ماندن از نوسانات بازار استفاده می کنند. به طور مثال بسیاری از تریدرهای حرفه ای زمانی که یک ارز دیجیتال مانند پولکادات را در قیمت کمتری به طور مثال 8 دلار خریداری می‌کنند و با افزایش قیمت پولکادات این ارز دیجیتال به قیمت ۱۶ دلار می رسد، این افراد می توانند با تبدیل پولکادات به ارز دیجیتال تتر سرمایه خود را حفظ کنند. در این صورت زمانی که پولکادات دچار نوسان شدید شود و از قیمت ۱۶ دلار به ۴ دلار برسد تریدری که ارز دیجیتال پولکادات خود را به تتر تبدیل کرده، هیچ‌گونه ضرری نخواهد کرد چون در قیمت 16 دلار تمام سرمایه خود را حفظ کرده و آن را به تتر که قیمت ثابتی دارد، تبدیل کرده است البته این یک فرصت بسیار خوب نیز در نظر گرفته می شود چون تریدر می‌تواند با قیمت پایین‌تری مجدد پولکادات را خریداری کرده و منتظر بماند تا ارزش آن بالاتر برود.

 آیا امکان خرید تتر بدون احراز هویت وجود دارد؟

اگر قصد خرید ارز دیجیتال تتر را دارید باید بدانید که شیوه‌های مختلفی برای خرید آن وجود دارد و ابتدا باید بدانید که برای چه کاربردی می خواهید اقدام به تهیه این ارز کنید. به طور مثال اگر قصد دارید در صرافی های خارجی امکان ترید را داشته باشید می‌توانید در صرافی های داخلی مانند کیف پول من این ارز را خریداری کرده و آن را به کیف پول خود در صرافی خارجی انتقال دهید. در حال حاضر صرافی های داخلی بدون احراز هویت، امکان خرید تتر را نمی دهند یا اینکه امکان برداشت آن بدون احراز هویت وجود ندارد. پس شما برای این کار نیاز است که در صرافی داخلی  احراز هویت کنید.

در چنین شرایطی راهکارهای بسیار ساده ای وجود دارد و شما می توانید با استفاده از صرافی هایی مانند کیف پول من تتر احراز هویت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با سادگی انجام دهید. در سمت دیگر اگر قصد دارید تا با استفاده از صرافی های خارجی ارز دیجیتال تتر را خریداری کنید، برخی از این صرافی ها امکان خرید بدون احراز هویت را برای شما فراهم می کنند، اما باید به این نکته دقت کنید که همواره صرافی هایی که بدون نیاز به احراز هویت فعالیت می‌کنند، نمی‌توانند تضمینی برای امنیت و از دسترس خارج نشدن حساب کاربری شما دهند. چون بسیاری از این صرافی‌ها، حساب های کاربری که احراز هویت نشده اند را پس از مدتی از دسترس خارج می کنند و همین نکته سبب شده تا برخی از کاربران با مشکلاتی مواجه شوند و در این بین بهتر است که از صرافی‌های داخلی معتبری که وجود دارند، ارز دیجیتال تتر را خریداری کنید.

 در این مقاله ما خرید تتر بدون احراز هویت را مورد بررسی قرار دادیم و به این موضوع اشاره کردیم که شما بدون نیاز به احراز هویت می توانید این ارز دیجیتال را خریداری کنید یا خیر. اما موضوع مهم تری که در این مقاله به آن اشاره شد اهمیت استفاده کردن از تتر است. اگر شما هم در بازار ارز های دیجیتال قصد فعالیت دارید و نمی دانید که چگونه می توانید از نوسانات شدید بازار در امان باشید می توانید از این شیوه استفاده کنید و با خرید استیبل کوین هایی مانند تتر به نوعی خود را از نوسانات شدید در امان نگه دارید. در نهایت ما مرجع را به شما معرفی کردیم که می توانید با استفاده از آن و در سریع‌ترین زمان ممکن احراز هویت خود را انجام دهید و هر نوع ارز دیجیتالی را خریداری کنید. در صرافی کیف پول من بیش از ۱۳۰۰ ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که همین نکته سبب محبوبیت آن در بین کاربران ایرانی شده است.